Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Liepājnieces nenogāž Košices torni un pabeidz Eiropas sezonu

“Liepāja/LSSS” basketbolistes trešdien, 17.februārī, savā laukumā zaudēja Košices “Young Angels” ar 68:74 un nekvalificējās Eiropas Sieviešu līgas izslēgšanas spēlēm.

17.02.2021 22:34

Lai tiktu tālāk, liepājniecēm bija nepieciešams panākums ar 18 punktu pārsvaru.

Ceturtdaļfinālu pāri: TTT Rīga (B1) vs (A4) SBŠ Ostrava, Horizont Minsk (B2) vs (A3) Young Angels, Pieštanske Čajky (A2) vs (B3) Nika Syktyvkar, Prometey (A1) vs (B4) Kibirkštis.

Neņemot vērā ārējos apstākļus, spēli izšķīra divi faktori. Pirmkārt, Liepājas jaunā saspēles vadītāja Santa Baltkojiene (Okockite) īsi pēc dekrēta atvaļinājuma vēl nevar divas dienas pēc kārtas spēlēt vienlīdz augstā līmenī. Otrkārt, savu jaudu apliecināja Košices centra spēlētāja Anna Jurčenkova.

Liepājnieces spēja samazināt Slovākijas kluba līderes metienu precizitāti, taču ne viņas pārspēku zem groziem.

Divkārtējā EWBL čempione pirmajā puslaikā izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, tostarp izcīnīja piecas bumbas pie Liepājas groza, un deva lielāku brīvību ”eņģeļu” mazajām spēlētājām.

Zaudējot cīņu par atlēkušajām bumbām (pirmajā puslaikā 19-30, uzbrukumā 5-12) liepājniecēm atlika cerēt uz labu metienu precizitāti.

Pirmajā puslaikā tā bija neapmierinoša, jo izdevās trāpīt tikai katru ceturto metienu (7/28, tai skaitā trīspunktu metienos 0/8).

Ainu nedaudz uzlaboja tikai 16 izprovocētās piezīmes, taču puslaika atpūtā nācās doties ar mīnus septiņi – 25:32.

Rūta Stiprā un Devona Brūkšīra savu punktu ražu uzbrukumā savāca, taču mazajām spēlētājām neveicās.

Baltkojiene un Ketija Vihmane pirmajās 30 minūtēs realizēja tikai 2 no 14 metieniem. Trešās ceturtdaļas beigās pagaisa pēdējās cerības uz vēlamo iznākumu – 39:54.

Klāt nāca piezīmju nasta – Ilze Gotfrīda, Madara Šmite un Vihmane ceturto desmitminūti sāka ar četriem pārkāpumiem. Galotnē izdevās samest daudz, taču uzvaras un ”play-off” atslēgas palika viešņām.

Liepāja/LSSS – Young Angels Košice 68:74 (14:15, 11:17, 16:22, 27:20)
Liepāja: Stiprā 20 (2p 7/11, 3p 0/2, 1p 6/10; 10ip, eff 18), Brūkšīra 14 (2p 5/13, 1p 4/4; 6ab), Vihmane 11 (4rp, 5ip), Baltkojiene 9 (5pp), Koreņika 6 (7ab), Šmite 4 (4rp, 5pp), Gotfrīda 4 (6ab), Brikmane, Muzikante. Galvenais treneris Kaspars Mājenieks.
Košice: Jurčenkova 14 (2p 6/11, 1p 2/4; 21ab, 5rp, 3bm, eff 36), Urbanova 13 (5ab), Blanarova 10 (5ab), Balazova 9, Dulovičova 9, Bartanušova 8, Kaluzhna 5, Kristlova 4, Drobna 2 (5pp); Jendrichovska. Galvenais treneris Radko Dvorščaks.
Tiesneši: Jānis Sudmalis, Kristīne Simanoviča, Ģirts Splīte.