Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

Liepājnieki kapitulē “Ogrei”

29.11.2017 22:05

“Olybet” Latvijas basketbola līgā trešdien, 29. novembrī, “Betsafe/Liepāja” izbraukumā piekāpās “Ogre” komandai ar rezultātu 73:77.

Spēli labāk sāka liepājnieki, pēc Roberta Krastiņa un Kārļa Lasmaņa precīzajiem tālmetieniem izvirzoties vadībā – 4:12. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā šūpoles nosvērās uz otru pusi. Vairākas sekmīgas epizodes uzbrukumā un aizsardzībā izdevās iepriekšējās spēles varonim Rinaldam Sirsniņam, trīspunktnieku iemeta Gints Antrops – 19:14. Ideāla desmitminūtes galotne mājiniekiem tomēr nesanāca. Arnis Ate paspēja izcelties ar trīspunktu guvumu – 19:17.

Arī nākamās ceturtdaļas scenārijs izvērtās līdzīgs. Liepājnieki, pateicoties Riharda Bērziņa rezultatīvajai spēlei, izrāvās priekšā (23:25), taču vēlāk atkārtoti atdeva iniciatīvu Vidzemes komandai. Rinalds Sirsniņš un Rihards Zēbergs īsā laikā divatā sameta desmit punktus (33:30), bet līdz puslaika pārtraukumam ar kolēģu palīdzību panāca plus deviņi – 40:31.

Pēc atpūtas šķita, ka notikumi atkārtosies – Toms Leimanis ar tālmetienu pabeidza Liepājas mini izrāvienu (40:36), taču šoreiz Ogre vairs neļāva ciemiņiem izrauties vadībā. Rihards Zēbergs teicamai darbībai aizsardzībā pievienoja izcilu precizitāti uzbrukumā (līdz trešās ceturtdaļas beigām viņš realizēja 6 no 6 metieniem, tai skaitā divus tālmetienus), rezultatīvi nospēlēja Jānis Pozņaks – 52:38 un 54:40. Roberta Krastiņa agresivitāte un aukstasinība pārtrauca Ogres ofensīvu. Pēc nospēlētām 30 minūtēm jautājums par uzvarētāju palika atklāts – 59:49.

Ogre mēģināja aizbēgt, Liepāja sekmīgi dzinās pakaļ. Armands Berķis un Arnis Ate ar diviem tālmetieniem samazināja starpību uz pusi (61:55). Turpinājumā liepājnieki divreiz pievilka līdz četriem punktiem (63:59 un 69:65), bet 81 sekundi pirms pamatlaika beigām pēc Krastiņa un Berķa trāpījumiem elpoja mājiniekiem pakausī – 71:69.

Ogres nākamais uzbrukums beidzās ar kļūdu, aiznākamais – ar netrāpītiem brīvmetieniem Roberta Niedras izpildījumā… Tūlīt pēc tam mājinieki reabilitējās. Lauris Mizis pārķēra bumbu, Leimanis uzsita sodu un Sirsniņš realizēja abus brīvmetienus – 73:69. Liepāja atbildēja ar ātru Leimaņa tālmetienu – 73:72. Pēc minūtes pārtraukuma Leimanis atkal sita sodu, bet Miža roka nenodrebēja – 75:72. Nolūkā nepieļaut vēl vienu Liepājas tālmetienu, noteikumus pārkāpa Mārcis Vītols. Pretējā pusē Leimanis iemeta pirmo brīvmetienu, otro raidīja garām, bet atlēkusī bumba nonāca pie Miža… Liepāja vēlreiz pārkāpa noteikumus un Mizis atkal meta precīzi.