Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Liepājnieki vāji spēlē aizsardzībā un zaudē Pērnavā

11.01.2017 21:03

Otro zaudējumu divās dienās “Triobet” Baltijas Basketbola līgā piedzīvojusi “Liepāja/Triobet”. Liepājnieki Pērnavā nedaudz negaidīti zaudēja “Port of Parnu” basketbolistiem ar rezultātu 93:75.

Vakar liepājnieki viesojās Raplā, kur mērojās spēkiem ar vietējo “AVIS Rapla” vienību. Šī Igaunijas komanda A grupā cīnās par pirmo vietu grupā un savu nelielo favorīta statusu spēja apliecināt, izcīnot uzvaru ar rezultātu 83:71. Šodien “Liepāja/Triobet” devās uz Pērnavu, kur vajadzēja spēlēt pret turnīra tabulā zemāk esošo “Port of Parnu”. Abu komandu pirmajā duelī liepājnieki savā laukumā atspēlēja nelielu deficītu un svinēja uzvaru ar 90:76. Arī šovakar Liepājas komanda bija favorīte.

Spēli labi sāka liepājnieki, pēc Artjoma Butjankova precīzā tālmetiena izvirzoties vadībā ar 7:3. Viesi pēc brīža arī ieguva piecu punktu pārsvaru, bet mājinieki tālāku izrāvienu nepieļāva. Tā pēc četrām spēlētām minūtēm “Liepāja/Triobet” bija vadībā ar rezultātu 12:8. Sākoties pirmās ceturtdaļas otrajai pusei, Artūrs Ausējs ar efektīgu caurgājienu veica trīs punktu gājienu, dodot savai komandai deviņu punktu pārsvaru. Ausējs turpināja radīt situācijas kā sev, tā saviem komandas biedriem, kas nepilnas divas ar pusi minūtes līdz ceturtdaļas beigām ļāva izvirzīties vadībā ar 24:12. Pērnavas komandas basketbolisti centās turēt līdzi ar precīziem tālmetieniem, bet aizsardzība ne tuvu nebija līmenī, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar rezultātu 29:17.

Otrās ceturtdaļas ievadā cīņa ritēja samērā līdzīgi. Liepājnieki turpināja piekopt ciešu aizsardzību, bet Pērnavas komanda ar to veiksmīgi tika galā. Otrā laukuma galā Liepājas komandai bija jātiek galā ar piedāvāto zonas aizsardzību. Viesi turējās vismaz 10 punktus priekšā pretiniekiem, bet ceturtdaļas otrajā pusē atradās vadībā ar 45:31. Ceturtdaļas izskaņu labāk aizvadīja mājinieki, kuri ar labu komandas saspēli sadeldēja deficītu līdz septiņiem punktiem (40:47).

Otro puslaiku ar trīs punktu gājienu sāka #13, tuvinot Pērnavas komandu nulles pozīcijām. Pēc nedaudz vairāk nekā divām nospēlētām minūtēm pērnaviešiem izdevās atjaunot līdzsvaru uz tablo, bet otrā laukuma galā realizētais tālmetiens atgrieza vadībā “Liepāju/Triobet” (54:51). Liepājnieki uz brīdi izrāvās nedaudz priekšā, bet mājinieki spēja atspēlēties un pat izvirzījās vadībā pēc garas izspēles un precīza tālmetiena pāri sedzējam (63:62). “Port of Parnu” basketbolisti bija ieguvuši pārliecību, turpinot sekmīgi uzbrukt. Tādējādi pirms izšķirošās desmitminūtes tiem izdevās būt vadībā ar rezultātu 70:62.

Ceturtajā ceturtdaļā viesi turpināja daudz lauzties uz groza apakšu, iniciatīvu uzņēmās viesspēlētāji, bet tas nedeva vēlamo rezultātu. Sekoja kārtējais minūtes pārtraukums, kad liepājniekiem jau bija 12 punktu deficīts (64:76). Pēc tā situācija neuzlabojās. Viesu aizsardzība bija vairāk nekā kritiska, kas sešas minūtes pirms mača beigām lika Liepājas komandu norakstīt (66:83). Liepājnieki centās spēlēt enerģiskāk un kaut kā lauzt cīņas gaitu, bet brīdī, kad bija jāspēlē četras minūtes, viesiem bija 12 punktu deficīts. Tuvāk “Liepāja/Triobet” nespēja tikt, pusotru minūti līdz mača beigām varot pacelt balto karogu. “Port of Parnu” izcīnīja savu trešo uzvaru ar rezultātu 93:75.

“Port of Parnu” – “Liepāja/Triobet” 93:75 (17:29, 23:19, 30:15, 23:13).