Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Lietuvas basketbolisti čempionātu sāk ar zaudējumu horvātiem

01.07.2011 11:59

Ceturtdien, 30. jūnijā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika dots starts FIBA U19 Pasaules čempionātam basketbolā vīriešiem. Kopumā Liepājā tika aizvadītas četras spēles un jau pirmajā mačā zaudējumu piedzīvoja mūsu dienvidu kaimiņi Lietuvas izlase.

Čempionāts Liepājā iesākās ar Āzijas čempionu Ķīnas un Serbijas komandu spēkošanos. Lai arī par mača izteiktiem favorītiem tika uzskatīti eiropieši, spēles sākumu labāk iesāka tieši Āzijas pārstāvji. Spēles otrajā puslaikā serbiem izdevās panākt savus pretiniekus un mača liktenis izšķīrās pēdējā minūtē. Vēl nepilnu pusotru minūti pirms spēles pamatlaika beigām 10 punktu pārsvars (76:66) piederēja Serbijas izlasei, taču ķīnieši padoties negrasījās un spēja rezultātā pietuvoties vairs tikai līdz trijiem punktiem. Galarezultātā Serbijas komanda pārsvaru tomēr nosargāja un svinēja pirmo uzvaru čempionātā ar 78:73.

Otrajā dienas spēlē tikās turnīra galvenie favorīti un pašreizējie planētas čempioni ASV pret Āfrikas čempioniem Ēģipti. Mačs iesākās ar ASV izlases ”slum dunk” un pamats uzvarai tika ielikts jau no pirmajām sekundēm. Galarezultātā planētas čempioni ASV turnīru iesāka ar vairāk nekā pārliecinošu uzvaru 115:60.

Trešā spēle starp Āzijas vicečempioniem korejiešiem un Kanādas izlasi bija mazāk interesējoša skatītājiem, taču spēle kopumā aizritēja ļoti līdzīgi. Mača sākumu labāk aizvadīja tieši Āzijas pārstāvji, kuri lielākoties puslaika atradās vadībā. Mača liktenis izšķīrās tikai pēdējās 10 minūtēs, kuru laikā kanādieši, pateicoties galvenokārt viņu milža Sima Bullara (2,23 m) un uzbrucēja Dišona Pjēra veiksmīgajam sniegumam iekrāja vairāk kā 10 punktu pārsvaru. Galarezultāts 109:93 Kanāda čempionātu sāk ar svarīgu uzvaru.

Pēdējā dienas spēlē tikās Eiropas junioru čempioni un mūsu dienvidu kaimiņi Lietuvas izlase, kurai pirmajā spēlē pretim stājās vēl viena spēcīga Eiropas komanda Horvātija. Diemžēl prieki nepilniem 500 atbraukušajiem Lietuvas līdzjutējiem nebija pārāk lieli, jo Horvātija spēlei ar mūsu kaimiņiem bija vairāk nekā gatavi. Jau pēc pirmā puslaika horvātiešiem bija 9 punktu pārsvars, kas otrajā puslaikā pārsniedza arī 10 punktu robežu. Spēli lauzt mūsu kaimiņiem tā arī neizdevās un lietuvieši piedzīvoja zaudējumu čempionāta pirmajā spēlē ar rezultātu 75:88.

Līdz ar to, pirmās četras spēles Liepājā ir noslēgušās. Trijās no četrām spēlēm uzvaras izcīnīja favorīti, taču netrūka arī viena sensācija ar mūsu kaimiņiem lietuviešiem priekšgalā. Tajā pašā laikā Valmierā pie pirmās uzvaras čempionātā tika Latvijas jaunieši ar liepājnieku Arnoldu Helmani ierindā, kuri ar rezultātu 85:67 pārspēja Taivānas komandu. Helmanis Latvijas uzvaru kaldināja ar 8 gūtajiem punktiem.

FIBA U19 Pasaules čempionāts basketbolā vīriešiem (rezultāti, 30. jūnijs):
Ķīna – Serbija 73:78 (16:14, 19:22, 14:18, 24:24)
ASV – Ēģipte 115:60 (25:5, 25:24, 32:15, 33:16)
Koreja – Kanāda 93:109 (22:28, 29:27, 25:27, 17:27)
Horvātija – Lietuva 88:75 (22:18, 20:13, 26:22, 20:22)

Spēļu kalendārs (1.jūlijs):

13:45   ĒĢIPTE – ĶĪNA (D grupa)
“Āfrikas čempioni pret Āzijas čempioniem”
Divas senas civilizācijas, divas leģendāras kultūras un basketbols – tās ir savienojamas lietas. Vidusvalsts pārstāvji pērn iepazina arābu pasauli, Sanas pilsētā Jemenā uzvarot Āzijas junioru čempionātā. Faraonu, piramīdu un Saules zemes vēstneši finišēja pirmie Āfrikas čempionātā.

16:00   SERBIJA – ASV (D grupa)
“Divu Pasaules čempionu duelis”
Jūlijā pirmajā dienā globālās kaislības Liepājā sitīs vēl augstāku vilni. Vēju pilsētā spēlēs trīs komandas, kuras FIBA jauniešu rangā aizņem pirmās trīs pozīcijas – Nr. 1 ASV, Nr. 2 Lietuva, Nr. 3 Serbija. Jaunie serbi 2007. gadā Belgradā uzvarēja astotajā Pasaules čempionātā, amerikāņi triumfēja 2009. gada turnīrā Oklendā, Jaunzēlandē.

18:15   LIETUVA – KOREJA (C grupa)
“Eiropas čempioni pret Āzijas vicečempioniem”
Viesi, kuru zemi apskalo Japāņu un Austrumķīnas jūras, Vēju pilsētu apciemos pirmo reizi. Piektdien viņu pretinieki būs četrus gadus kopā spēlējušie lietuvieši, kuri trenera Kaza MAKSVĪŠA vadībā 2008. gadā uzvarēja Eiropas U16 čempionātā Itālijā, bet divus gadus vēlāk finišēja pirmie Eiropas junioru čempionātā Viļņā. Piedzīvotais zaudējums čempionāta pirmajā spēlē pret Horvātijas vienaudžiem “zaļo armiju” noteikti būs sadusmojis un uzvara mūsu kaimiņiem būs vajadzīga vairāk kā nekad.

20:30   KANĀDA – HORVĀTIJA (C grupa)
Tieši 120 gadus pēc groza bumbas dzimšanas Kanādā izaugusi talantīgākā jauno spēlētāju paaudze, savukārt Horvātijas rindās līdera loma atvēlēta par “Dežana Bodirogas” mantinieku iesauktajam Dario SARIČAM. 204 centimetrus garais, universālais uzbrucējs pērn aizveda horvātus līdz Eiropas U16 čempionāta zeltam.