Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Likstas Igaunijā turpina attālināt “Liepāju” no “play-off” zonas

Par Ahileja papēdi “Liepājas” basketbolistiem kļuvušas izbraukuma spēles Igaunijā. Arī ar sezonas piekto mēģinājumu vēju pilsētas komandai neizdevās rast uzvaru pie ziemeļu kaimiņiem, piekāpjoties spēlē pret “Kelia” ar 89:97.

09.02.2024 21:59

Pēc gripas uzliesmojuma pārdzīvošanas “Liepājai” spēlē pret “Keilu” no pamatsastāva vīriem iztrūka tikai Roberts Freimanis, kurš Latvijas kausa pusfināla pirmajā spēlē pret “Rīgas Zeļļiem” iedzīvojās rokas savainojumā.

Pārējie vīri liepājniekiem bija atpakaļ ierindā. Savukārt “Keila” spēli aizvadīja bez sava kapteiņa Denisa Krestiņina.

Spēles sākums gan nebūt neizvērtās tāds, kā “Liepāja” būtu vēlējusies. Igaunijas komanda pirmās ceturtdaļas vidū veica 11-0 izrāvienu, kas ieguva “Keilai” pārsvaru, ko Pepa Pahva trenētā vienība nosargāja līdz pirmā ceturkšņa beigām – 26:15.

Liepājnieki otrā ceturkšņa pirmajā pusē turējās desmit punktu atstatumā, tomēr tad “Keilai” uzkrita tālmetieni. Igaunijas vienības pieci realizētie trejači ļāva iekārtoties komfortablākā pārsvarā ar 57:41.

Otrajā puslaikā “Liepāja” iznāca ar uguntiņu acīs. Kristaps Ķilps meta precīzi no tālienes, bet Klāvs Dubults bija sekmīgs groza apakšā.

Vistuvāk liepājnieki pielauzās pēc Ričarda Vitoļska trejača, sadeldējot starpību līdz -7. Pirms izšķirošajām desmit minūtēm liepājnieki skatījās pretinieku pakaušos ar rezultātu 69:78.

Ar Dubulta metienu pēdējās ceturtdaļas vidū “Liepāja” pietuvojās līdz divu trejaču tiesai. Tomēr aizsardzības vaļņus kurzemniekiem neizdevās izveidot pietiekami augstus, lai ierobežotu Igaunijas komandas uzbrukumu centienus.

Spēles beigas tika sagaidītas pie rezultāta 97:89, kas deva “Keilai” sezonas devīto uzvaru apvienotajā līgā. Savukārt liepājnieki zaudējuši sešus no pēdējiem septiņiem turnīra mačiem.

Tāpat Artūra Visocka-Rubeņa komandai galīgi nav veicies Igaunijā, piedzīvojot neveiksmes visās piecās izbraukuma spēlēs robežas viņā pusē.

Pret savu bijušo komandu 11 punktus (2p. 2/3, 3p. 1/2, 1p. 4/4) sameta Kārlis Žunda, kurš arī sakrāja piecas rezultatīvas piespēles un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas.

Rezultatīvākais Igaunijas vienībā bija vietējais spēlētājs Kristens Kasemetss ar 29 punktiem, bet 25 sabēra Kevins Džonsons.

“Liepājas” sastāvā Klāvs Dubults guva 23 punktus un izcīnīja 12 bumbas zem groziem. Pie 13 punktiem tika Kristaps Ķilps, kurā arī sasniedza “double-double” rādītājus ar 11 izcīnītām atlēkušajām bumbām.

“Keila” – “Liepāja” 97:89 (26:15, 31:26, 21:28, 19:20)

Keila: Kasemetss 29, Džonsons 25 (5 rez.p.), Miroņenko 17, Žunda 11 (5 rez.p.), Tamkivi 9, Sakss 3, Pahvs 2, Sengbučs.
Liepāja: Dubults 23 (12 atl.b.), Ķilps 13 (11 atl.b.), Šulcs 11, Krūmiņš 10 (10 rez.p.), Avotiņš 8, Miglinieks 7, Bērziņš 7, Vitoļskis 8, Iļjins 2, Soldatenoks.