Loceniece četrās minūtēs iemet piecus tālmetienus, Liepāja atspēlējas un uzvar

Trešdien, 3.martā, Latvijas sieviešu basketbola līgā notika viena spēle. Līna Loceniece 225 sekunžu laikā iemeta piecus tālmetienus pēc kārtas, nodrošinot “Liepāja/LSSS” atspēlēšanos un uzvaru izbraukuma spēlē pret BJBS “Rīga” juniorēm – 75:61.

03.03.2021 21:01

Juniores 33 minūtes lieliski izmantoja Liepājas problēmas – viešņu rindās nespēlēja Kristīna Petermane, Devona Brūkšīra, Ketija Vihmane un Eva Indriķe.

Mājinieces labi cīnījās zem groziem un, pirmajā puslaikā virzot uzbrukumus uz garo spēlētāju Luīzi Silu, turējās viena groza attālumā – 28:25.

Otrā puslaika sākumā aktīvākas kļuva arī junioru mazās spēlētājas. Šarlote Pētersone un Paula Kļeščova saasināja spēli, nākot talkā centra spēlētājām.

Vērtīgu palīdzību sniedza arī rezervistes Marta Morica un Franciska Treiliha. Mājinieces izrāvās vadībā un ceturtās ceturtdaļas sākumā divreiz panāca piecu punktu pārsvaru.

Līna Loceniece 07:22 minūtes pirms pamatlaika beigām realizēja pirmo trīspunktu metienu no Santas Baltkojienes piespēles – 50:52.

Nikola Priede uzreiz atbildēja ar diviem punktiem, taču Liepāja uzreiz guva vēl trīs punktus.

Elvijas Veršeles mestā bumba ilgi lēkāja pa stīpu, taču ievēlās grozā – 53:54. Vēl pēc pārdesmit sekundēm Loceniece ar diviem soda metieniem izlīdzināja rezultātu – 55:55.

Liepājnieces ķērās pie pilna laukuma presinga, tomēr Sila uzbrukuma noslēgumā spēja dabūt bumbu grozā – 55:57. Tā bija pēdējā reize spēlē, kad juniores atradās vadībā.

Nākamās pusotras minūtes laikā Loceniece realizēja četrus trīspunktu metienus pēc kārtas, 03:37 minūtes pirms pamatlaika beigām panākot viešņām divciparu pārsvaru – 67:57. Juniores no šī sitiena vairāk neatguvās.

BJBS Rīga juniores – Liepāja/LSSS 61:75 (13:17, 12:11, 23:17, 13:30)
BS Rīga: Sila 14 (2p 6/10, 3p 0/1, 1p 2/2; 12ab, 4ip, eff 22), Pētersone 12 (2p 5/9, 3p 0/2, 1p 2/2; 5ab), Kļeščova 10 (3pārķertas), Harčenko 9 (6ab), Priede 8 (5ab), Morica 4, Treiliha 4, Dambrāne, Nagle. Treneris Ainārs Čukste.
Liepāja: Loceniece 23 (2p 2/3, 3p 5/10, 1p 4/4; eff 22), Stiprā 15 (2p 4/13, 3p 2/4, 1p 1/1; 7ab), Baltkojiene 9 (4pb), Koreņika 9, Veršele 9, Gotfrīda 6 (5ab), Grigorjeva 2, Šmite 2, Trankale (3 pārķertas), Brikmane. Treneris Kaspars Mājenieks.
Tiesneši: Kārlis Rutkovskis, Jānis Rozenbergs, Jānis Poriņš.

Aināra Čukstes trenētā komanda februārī aizvadīja piecas spēles. Juniores trīs reizes zaudēja TTT (samesti 39, 50 un 47 punkti), otro reizi piekāpās Latvijas Universitātei (52) un izcīnīja pirmo uzvaru, 27. februārī viesos apspēlējot Rīgas Stradiņa Universitāti ar 62:54.

Liepājas komandai februāris izvērtās sarežģīts – slimību un savainojumu dēļ nevarēja spēlēt puse sastāva. Sestdien tas rezultējās zaudējumā Latvijas Universitātei – liepājnieces piekāpās studentēm pirmo reizi kopš 2014. gada 23. janvāra. Trešdien Vēju pilsētas meitenes atgriezās uz panākumu takas.