Loceniecei četri tālmetieni galotnē, Liepāja beigās apsteidz RSU

Sestdien, 10. aprīlī, “Douglas” Latvijas Sieviešu basketbola līgā notika viena spēle. “Liepāja/LSSS” pēdējās 10 minūtēs veica izrāvienu 22:9 un viesos pieveica Rīgas Stradiņa Universitāti – 70:57.

Līna Loceniece (Foto: Ģirts Gertsons)
10.04.2021 13:29

Liepāja pirmajās minūtēs guva punktus gandrīz katrā uzbrukumā, ātri panākot desmit punktu pārsvaru – 13:3. Ļizas Čumikas iznāciens laukumā ļāva Ievai Jundasei labāk izpausties otrā numura pozīcijā un RSU veica 0:12 izrāvienu – 13:15. Rezultatīvi spēlēja arī Alise Bruzinska. Minētais duets pirmajā puslaikā guva 23 no 33 mājinieču punktiem.

Līdz otrās ceturtdaļas vidum rezultatīvi spēlēja abas komandas, taču Liepājai bija divas priekšrocības. Pieredzējusī Santa Baltkojiene (Okockite) labāk organizēja saspēli, pirmajā puslaikā izdarot septiņas rezultatīvas piespēles, bet uzbrukumā atvērās Līna Loceniece. Snaipere trīs minūtēs sameta 10 punktus, sekmējot viešņām 12:3 izrāvienu – 40:33.

Otrā puslaika sākumā Liepājai bija piecu minūšu periods, kad no spēles neizdevās gūt nevienu punktu. Sekoja 5:0 izrāviens, kuru ieskāva divas RSU ofensīvas. Pirmajā no tām mājinieces samazināja starpību līdz diviem punktiem (43:41), otrajā – izlīdzināja rezultātu. Ļiza Čumika realizēja svarīgu tālmetienu, sekoja Gunas Lagzdiņas un Alises Bruzinskas trāpījumi – 48:48.

Pēdējās 10 minūtes tomēr piederēja viešņām. Rūta Stiprā sameta astoņus punktus groza tuvumā, bet Līna Loceniece realizēja četrus trīspunktu metienus. Snaipere kļuva par ceturto spēlētāju sezonā, kura vienā spēlē iemetusi vismaz septiņus tālmetienus. Ieva Pulvere 2021. gada 10. februārī trāpīja astoņus trīspunktniekus pret BS ”Rīga” juniorēm, septiņas reizes perimetrā izcēlās Anete Blūma un Elizabete Bulāne.

Rīgas Stradiņa Universitāte – Liepāja/LSSS 57:70 (16:18, 17:22, 15:8, 9:22)

RSU: Jundase 18 (2p 4/11, 3p 2/8, 1p 4/6; 5ab), Bruzinska 15 (2p 5/10, 3p 1/5, 1p 2/3; 7ab), Lagzdiņa 8 (5ab), Okuņeva 8, Tamsone 3 (8ab), Čumika 3 (4ab, 6rp), Komule 2, Bieriņa, Socka, Gribuste; Kazule. Treneris Aivars Vīnbergs.
Liepāja: Loceniece 25 (2p 1/2, 3p 7/8, 1p 2/2; eff 24), Stiprā 15 (2p 5/7, 3p 0/2, 1p 5/6; 8ab), Vihmane 12 (2p 3/7, 3p 2/6), Trankale 9 (4rp), Baltkojiene 4 (11rp), Petermane 4 (5ab), Grigorjeva 1, Koreņika (5ab), Muzikante. Treneris Kaspars Mājenieks.
Tiesneši: Andris Petrovs, Rafiks Misirovs, Edžus Mollers.