Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

BK “Liepāja” LBL ceturtdaļfināla otrajā spēlē zaudē LU

“Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijā līdzsvaru (1-1) atguva “Latvijas Universitāte”, kas šovakar savā laukumā apspēlēja (82:67) “Liepāju”.

10.04.2023 20:40

Cīņas pirmajās izspēlēs trīs uzbrukumus realizēja LU basketbolisti, iegūstot 6:0 pārsvaru, savukārt liepājnieki savus pirmos punktus guva vien pēc nospēlētām divām minūtēm, pēcāk atgūstot līdzsvaru (6:6) uz tablo.

Līdz otrajai ceturtdaļai laukumā turpinājās līdzvērtīga cīņa, pēcāk vairāku punktu pārsvaru biežāk iegūstot LU vienībai, kas līdz puslaika noslēgumam sakrāja divciparu skaitļa vadību (43:33).

Pēc 15 minūšu atelpas studentu rindās uzbrukumus realizēja (57:43) Toms Skuja un spēlējošais treneris Lauris Blaus, Skujam precīzi metot pāri pretinieka Riharda Vanaga rokām, savukārt pieredzējušajam Blauam bumbu triecot grozā no augšas. Blaus veiksmīgi aizvietoja savainoto Edvardu Mežuli.

LU veiksmīgi iesāka arī noslēdzošo desmitminūti, divus tālmetienus pēc kārtas trāpot Reinim Avotiņam, no tālās distances precīzi metot arī Dāvidam Vīksnem, kā arī mājiniekiem pārtverot bumbu un Tomam Skujam netraucēti gūstot divus punktus ātrajā izrāvienā.

Šo darbību rezultātā LU iekrāja 16 punktu vadību (71:55), “Liepājas” galvenajam trenerim Artūram Visockim-Rubenim jau astoņas minūtes pirms pamatlaika noslēguma pieprasot pēdējo minūtes pārtraukumu.

Pamatlaika beigu daļā studentiem vairākas minūtes bija grūtības uzlauzt liepājnieku aizsardzību, viesiem no Kurzemes spējot pietuvoties līdz septiņu punktu starpībai (66:73). Tomēr Norberta Strautiņa un Blaua divu punktu ar sodu gājieni pielika punktu “Liepājas” pretestībai.

LU “Liepāju” pieveikusi piecos no pēdējiem sešiem savstarpējiem dueļiem.

Uzvarētāju labā 16 punktus (5/9 metienos no spēles, 5/7 soda metienos) un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Vīksne. Liepājnieku rindās 14 punktus (5/7 metienos no spēles, 2/2 soda metienos) guva Vanags.

“Latvijas Universitāte” – “Liepāja” 82:67 (21:20, 22:13, 17:19, 22:15)

LU: Vīksne 16 (7 atl.b.), Vitoļskis 12 (6 atl.b., 4 kļ., 4 piez., 5 izprov. piez.), Avotiņš 11 (4 atl.b., 6 izprov. piez.), P. Miglinieks 11, Kampuss 9, Blaus 8 (6 atl.b.), Skuja 8 (5 piez.), Nor. Strautiņš 5, Lucis 2 (5 atl.b.), Kri. Čavars, Šenbergs, Skreivers.
Liepāja: Vanags 14, Šiliņš 10 (8 atl.b., 5 kļ., 5 piez.), Žunda 10 (5 atl.b., 4 r.p.), A. Helmanis 9, Birkāns 8 (5 r.p., 4 kļ.), J. Vītols 7 (4 atl.b.), O. Bērziņš 6 (4 kļ.), K. Miglinieks 2, Meinarts 1, Adr. Visockis-Rubenis, Vuciņš.