Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Mesilai-Kārmanai 37+12, Liepāja galotnē salauž Tallinas Universitāti

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola līgā sestdien, 27. novembrī, “Liepāja/LSSS” pirmajā mājas cīņā pēc 56 dienu pārtraukuma uzvarēja Tallinas Universitāti – 85:71.

27.11.2021 19:44

Liepājnieces pēdējās astoņas spēles aizvadīja izbraukumos Latvijā, Igaunijā, Krievijā un Lietuvā. Sestdien notika pirmā mājas cīņa pēc 56 dienu pārtraukuma. Ciemos atbrauca Igaunijas vicečempione, kura pēdējās spēlēs uzrādīja cienījamus rezultātus, tai skaitā -4 Viļņā, +1 Kauņā un -14 mājās pret TTT.

Rūdolfa Rozīša komandai radās grūtības apturēt Igaunijas valstsvienības centra spēlētāju Lainu Mesilu-Kārmanu. Viņa pirmajās trīs ceturtdaļās sameta 27 punktus, bet Liepājas pārsvars veidoja tikai viena metiena tiesu – 59:57. No lielākām nepatikšanām glāba pretinieču pieticīgās sekmes metienos no distances – tallinietes visā spēlē trāpīja 1 no 12 trīspunktu metieniem.

Izšķirošajā desmitminūtē Mesila-Kārmana sameta vēl 10 punktus pēc kārtas, taču Liepājas uzbrukums bija daudzveidīgāks. Ketija Vihmane izcēlās ar astoņiem punktiem, tai skaitā trāpīja divus tālmetienus, savukārt partneres rezultatīvi spēlēja tuvāk grozam. Noslēgumā uzvara ar 14 punktu pārsvaru.

Liepāja/LSSS – Tallinn University 85:71 (16:14, 23:22, 20:21, 26:14)

Liepāja: Vihmane 17 (2p 4/5, 3p 3/4; 4ab, 3rp, eff 21), Kļeščova 17 (2p 6/11, 3p 1/1, 1p 2/2; 7rp, eff 21), Veršele 11 (2p 4/6, 3p 0/2, 1p 3/3; 5pp), Grigorjeva 11 (2p 4/4, 3p 1/2; 6ab, eff 17), Šmite 8 (3p 2/2), Koreņika 7 (10ab), Aizsila 5, Pereira 5, Ķīvīte 4, Brikmane, Muzikante. Treneris Rūdolfs Rozītis.
Tallina: Mesila-Kaarmann 37 (2p 15/24, 3p 0/2, 1p 7/11; 12ab, 10ip, eff 34), Anderson 12 (2p 3/7, 3p 0/6, 1p 6/8; 4ab, 11rp, 8ip, eff 13), Svilberg 10 (5ab, 4rp, eff 13), Kuusk 6 (4ab), Rannaveski 4, Kalmann 2, Toks, Eerikson. Trenere Janne Schasmin.
Tiesneši: V. Čerņevskis, R. Martinovskis, R. Martinovskis.