Nīcai pārtrūkst uzvaru sērija

Ar mainīgām sekmēm ”Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā savas cīņas aizvadīja abas mūspuses komandas, savukārt Reģionālajā basketbola līgā sezonas uzvaru gājiens pārtrūka ”Nīca/Bli” spēlētājiem, kas savā laukumā piekāpās ”Jaunpils” vienībai.

12.01.2023 06:00

BK ”Liepāja/LSSS” savā laukumā sacentās ar BS ”Tukums/TSS”, un uzvarētāja noteikšanai šajā duelī bija nepieciešams pagarinājums.

Līdz šim Rietumu zonas mačos labāk klājās liepājniekiem, turklāt tukumnieki jau ilgstošāk netiek ārā no neveiksmju joslas.

Pirmo puslaiku sekmīgāk aizvadīja viesi, bet turpinājumā mūsējie atspēlējās, savukārt papildu piecminūtē pārāki bija liepājnieki un uzvarēja ar 77:75 (14:22, 18:23, 23:11, 14:13, 8:6), gūstot trešo panākumu pēc kārtas.

Lielisku maču laukuma saimniekiem aizvadīja Kristaps Soldatenoks, kurš guva 27 punktus, izcīnīja 6 atlēkušās bumbas, pārtvēra 3 piespēles. Vēl iespaidīgāki rādītāji pretinieku komandā bija Ritvaram Kauliņam, kurš nospēlēja bez maiņām un izcēlās ar 29 punktiem un 20 bumbām zem groziem.

Tukumniekiem nelīdzēja labāka metienu precizitāte, jo viesi krietni vairāk kļūdījās (12:27).

Oponenti pirmās ceturtdaļas izskaņā panāca astoņu punktu pārsvaru un šādu handikapu saglabāja līdz puslaika izskaņai, bet pēdējā minūtē, veicot 8:0 izrāvienu, savu pārsvaru palielināja līdz 13 acīm.

Liepājnieki trešajā ceturtdaļā nepilnu astoņu minūšu laikā deficītu likvidēja, un ar mainīgām sekmēm vienības plecu pie pleca soļoja līdz pamatlaika beigām.

Mūsējie varēja uzvaru gūt arī pēc 40 minūtēm, bet Ritvars Kauliņš astoņas sekundes pirms fināla svilpes paildzināja maču vēl uz piecām minūtēm. Pagarinājumā līdzīgam varoņdarbam viesi vairs neuzdrošinājās un panākuma laurus plūca mūsējie.

Līdzīgi kā tukumnieki, arī ”Grobiņas” basketbolisti nevar nokāpt no neveiksmju takas un kārtējā mačā ar 71:85 (19:24, 22:22, 18:19, 12:20) savā laukumā zaudēja BK ”Saldus”.

Niks Lagzdiņš zaudētāju rindās guva 22 punktus, bet Kristaps Miglinieks pievienoja 17 punktus.

Liepājnieki 12 mačos guvuši sešas uzvaras un tabulā atrodas 8. vietā, bet stārķi ar diviem panākumiem 12 cīņās ieņem pēdējo 11. pozīciju.

Reģionālajā basketbola līgā zaudējuma rūgtumu šosezon vēl nebija izjutuši ”Nīca/Bli” spēlētāji. Pēc deviņām uzvarām pirmo neveiksmi mūsējiem palīdzēja ierakstīt ”Jaunpils” basketbolisti, kuri viesos uzvarēja ar 80:71 (16:12, 18:16, 23:25, 23:18).

Galvenais vilcējspēks nīceniekiem bija Roberts Krastiņš, kurš atzīmējās ar 30 punktiem un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

Nīcenieki turnīra tabulā ieņem 2. vietu un jubilejas desmito uzvaru lūkos iegūt 13. janvārī, kad mūsējie viesos sacentīsies ar ”Bauskas BJSS”.