Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Nīcenieki apstājas Reģionālās basketbola līgas astotdaļfinālā

Reģionālās basketbola līgas astotdaļfināla barjeru negaidīti nepārvarēja Rietumu zonas uzvarētāji ”Nīca/Bli”, kas sērijā līdz divām uzvarām piekāpās Centra zonas 5. vietas ieguvējai ”East-Ball/RTDP”.

BK "Grobiņa" sakāva BK “Talsi” ar 127:54. (Foto: no BK "Grobiņa" Facebook konta)
22.02.2023 06:02

Regulāro turnīru nīcenieki noslēdza tikai ar vienu zaudējumu 14 mačos, bet ”East-Ball/RTDP” 14 spēlēs izcīnīja sešas uzvaras.

Pirmajā astotdaļfināla cīņā mūsējie savus oponentus pieveica ar 83:63. Aizvadītajā sestdienā Rīgā norisinājās otrā spēle, kur mājinieki revanšējās ar 89:63 (24:14, 24:16, 20:14, 21:19).

Rezultāts sērijā kļuva 1:1, un jau nākamajā dienā izšķirošo maču abas vienības aizvadīja Nīcā.

Pirmajā puslaikā mājinieki jau pēc nepilnām četrām minūtēm panāca 14:0, bet vēl pēc brīža kurzemnieki izvirzījās vadībā ar 23:8.

Iegūto pārsvaru nīcenieki gan otrajā puslaikā izsēja un negaidīti piekāpās ar 71:89 (23:13, 16:19, 20:28, 12:29).

Sērijā līdz divām uzvarām ar 2:1 uzvarēja ”East-Ball/RTDP” un iekļuva ceturtdaļfinālā, kur sacentīsies ar ”Salaspils sporta skolu”.

Ar diviem zaudējumiem ”Ramirent” Nacionālās basketbola līgas regulāro turnīru noslēdza BK ”Liepāja/LSSS”.

Vispirms liepājnieki savā laukumā ar 66:91 (18:28, 16:22, 22:20, 10:21) zaudēja BK ”Saldus”, bet turpinājumā viesos ar 74:84 (22:24, 21:30, 12:24, 19:6) piekāpās ”Kandavai/Anzāģei”.

Mačā pret saldeniekiem mūsējiem 17 punktus guva Frederiks Meinarts, bet Kandavā 19 punktus iemeta Raivo Cālītis.

Šie zaudējumi gan neiespaidoja liepājnieku pozīcijas Rietumu zonas turnīra tabulā, un mūsējie finišēja 8. vietā, kas dod ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm.

”Grobiņas” vienība pēc tam, kad zaudēja iespēju piedalīties izslēgšanas spēlēs, savu sportisko niknumu izlēja pār BK ”Talsi”, ziemeļkurzemniekus sakaujot ar 127:54 (34:16, 27:20, 33:10, 33:8).

Grobiņniekiem seši spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet ražīgākais ar 33 acīm bija Niks Lagzdiņš.

Pēc talsenieku sagraušanas stārķi atdūrās pret BA ”Turība” pretestību un piekāpās ar 88:98 (18:28, 15:35, 27:12, 28:23).

Regulārā turnīra pēdējo maču ”Grobiņa” aizvadīs 21. februārī savā laukumā ar BK ”Ķekava”.