Papildināts – “Liepājas Lauvas” pārliecinoši sagrauj “Bumerangs/Gulbene/ASK”

17.02.2007 21:25

0

Ceturto uzvaru vakar Latvijas Basketbola līgas otrā posma pirmajā divīzijā izcīnīja BK “Liepājas lauvas”, kas savā laukumā pārliecinoši ar 85:58 (22:14, 21:16, 15:9, 27:19) pārspēja komandas “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistus. Ar gulbeniešiem LBL mūsējie šosezon bija tikušies divas reizes pirmajā posmā, un toreiz lauvas savā laukumā pretiniekus sagrāva ar 90:58, bet izbraukumā liepājnieki svinēja uzvaru ar plus desmit.

Tiesa, otrajā posmā iepriekš izcīnītajiem panākumiem vairs nav nekādas nozīmes, un tagad savstarpējo komandu cīņa, spēkojoties par tiesībām izslēgšanas spēlēs iegūt relatīvi vājāku pretinieku, ir ievirzījusies daudz nopietnākā gultnē.

Cīņu mūsējie uzsāka ar tradicionālo starta piecinieku – Mareku Jureviču, Klāvu Ansonu, Vairi Pusaudzi, Mārtiņu Luiku un Jāni Graudiņu. Pirmajās minūtēs maķenīt veiksmīgāki izrādījās viesi, kas diezgan viegli tika galā ar liepājnieku veidoto zonas aizsardzību un panāca nelielu pārsvaru. Lauvām ievadā bija grūtības arī uzbrukumā, jo pirmie centieni iekarot pretinieku grozu beidzās bez metiena. Liepājnieku vilcināšanās uzbrukumā gan ilga tikai īsu brīdi, jo vēlāk laukuma saimnieki, spēlējot drošāk un gudrāk, atraisījās un pamazām pārņēma iniciatīvu. Produktīvi mūsējo rindās šajā ceturtdaļā darbojās Jānis Graudiņš, kurš īsā laika posmā bumbu grozā raidīja ne tikai no tā apakšas, bet arī no tālākas distances. Liepājniekiem pirmoreiz izvirzoties vadībā – 14:13, gulbeniešu galvenais treneris Arvis Steckis nekavējoties izmantoja pirmo minūtes pārtraukumu, taču arī pēc tā viesi laukumā bija tādi apjukuši un savās kļūdās vainu meklēja tiesnešos, kuri it kā nepamatoti sodījuši viņus ar uzbrukuma piezīmēm. Mūsējie haosu pretinieku frontē veikli prata izmantot un, beidzoties pirmajām desmit minūtēm, atradās vadībā ar plus astoņi. Mača otrajā ceturtdaļā nekas būtiski nemainījās – mājinieki turēja spēli savos grožos un nedaudz pat palielināja pārsvaru. Gulbeniešu rindās spēli uz saviem pleciem centās uzņemties Ingus Bankevics, taču, ja arī viņš vairākās epizodēs spēja nodemonstrēt līdera dotības, tad rezultātu uz tablo tas būtiski neietekmēja – atpūtā ejot, “Liepājas lauvas” bija priekšā ar 43:30. Šaubas par šā mača uzvarētāju pilnībā tika izkliedētas trešajā ceturtdaļā, kurā mūsējie ar lielu pašatdevi aizsardzībā panāca lūzumu, kā rezultātā spēles beidzamās desmit minūtes aizritēja bez īpaša sasprindzinājuma.

Nākamo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs ceturtdien pulksten 18.30, kad Liepājā viesosies pašreizējie Latvijas čempioni “Ventspils” basketbolisti.