Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā Latvija spēlēs pret Vāciju

Pasaules kausa izcīņā basketbolā noslēgusies otrā turnīra fāze un noskaidrojušies visi ceturtdaļfināla pāri. Latvijai trešdien Filipīnās būs jāspēlē pret Vācijas izlasi.

03.09.2023 20:11

Kanādas atspēlēšanās un dramatiskā uzvara pār Spāniju nozīmēja gan to, ka 2019. gada čempione noliek savas pilnvaras, gan to, ka Latvija ar bilanci 4-1 ieņēma otro vietu L grupā, jo savstarpējā mačā pret Kanādu cieta zaudējumu (savu vienīgo šajā turnīrā).

Līdz ar to Latvijai ceturtdaļfinālā pretim stāsies K grupas uzvarēja Vācijas izlase, kas aizvada teicamu turnīru un uzvarējusi visās piecās spēlēs (pret Austrāliju, Japānu, Somiju, Gruziju un Slovēniju). Savukārt Kanādai ceturtdaļfinālā būs mačs pret Slovēniju.

Latvijas un Vācijas spēles sākums trešdien paredzēts 11:45 pēc Latvijas laika.

Lietuvas izlases uzvara pār ASV savukārt noveda pie tā, ka lietuvieši kā J apakšgrupas uzvarētāji ar bilanci 5-0 ceturtdaļfinālā spēlēs pret Serbiju. Savukārt ASV šis rezultāts nozīmēja maču pret Itāliju, kas I grupā tika pie pirmās vietas ar bilanci 4-1, vienīgo zaudējumu ciešot grupu turnīra pirmajā fāzē pret Dominikānu.

Turnīra formāts paredz arī, ka jau sadalīti potenciālie turnīra zari, un Latvija-Vācija ir kompānijā ar Itālija-ASV, proti, šo ceturtdaļfinālu uzvarētājas spēlēs savā starpā pusfinālā, kamēr zaudētājas ar savstarpēju cīņu izspēlēs mazo pusfinālu, sadalot 5.-8. vietu.

32 komandu pārstāvētajā finālturnīrā izslēgšanas spēles principā būs Eiropas atklātais čempionāts. Starp astoņām labākajām komandām iekļuvušas sešas Eiropas valstis, to vidū arī Latvija, kamēr pārējo pasauli pārstāv tikai Ziemeļamerikas lielvalstis Kanāda un ASV.

Lukas Banki vadītajai izlasei līdz ar to būs nepieciešams iekļūt vismaz pusfinālā, lai jau Pasaules kausā garantētu ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm, taču teorētiski var nepietikt arī ar bronzas medaļu – OS ceļazīmes iegūs divas labākās Eiropas izlases. Lai arī sasniegts “Top8”, pagaidām garantēta tikai vieta OS kvalifikācijas turnīrā.