Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Pastarītēm nebija nekādu izredžu

21.01.2007 16:14

0

Uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgā šodien izcīnīja “Liepājas metalurga” dāmas, kas savā laukumā vairāk nekā pārliecinoši sagrāva “LU/US” basketbolistes – 99:40 (30:8, 24:9, 22:10, 23:13). Jau pirms šīs spēles bija skaidrs, ka neapšaubāmas favorītes uz panākumu šajā mačā ir “Liepājas metalurga” meitenes, kas līdz šim turnīrā bija izcīnījušas septiņas uzvaras, turpretī “LU/US” basketbolistēm pūrā bija tikai viens panākums.

Līdz ar spēles pirmajām minūtēm iniciatīvu un arī rezultāta pārsvaru ieguva mājinieces, kas daudz precīzāk un meistarīgāk darbojās uzbrukumā. Arī aizsardzībā liepājnieces viešņām nedeva iespēju tikt pie brīviem metieniem. Ļoti produktīvi mūsējo rindās pretinieču laukuma pusē darbojās pieredzējusī Ilze Dukāte, kura guva vairākus punktus no pustālās distances, kā arī no groza apakšas. Nemitīgi augošais “Liepājas metalurga” pārsvars rīdzinieces salauza pilnībā. To varēja redzēt cīņas gaitā, kad viešņas neveiksmju cēloņus sāka meklēt tiesnešu darbībā, kas varbūt nebija gluži korekta visās epizodēs, tomēr nevarētu teikt, ka soģu pieņemtie lēmumi bija nepamatoti. Pirmo puslaiku mūsu basketbolistes beidza ar ievērojamu pārsvaru – 54:17.

Mača otrajā pusē ievērojamais handikaps mūsu trenerei Līvijai Alpei-Lūkai ļāva brīvi variēt ar sastāvu, sūtot laukumā visas spēlētājas. Kā vēlāk izrādījās, katra maiņa zināmā mērā sevi attaisnoja, jo ikviena no basketbolistēm spēja pielikt roku panākuma kaldināšanā. Cīņas beigu daļā ļoti labu iespaidu atstāja Līga Zdanovska, kuras darbībā gan varēja redzēt spēļu prakses trūkumu, taču savas izdevības groza apakšā viņa garām nepalaida. Mača izskaņā liepājniecēm pēc ilgāka pārtraukuma radās iespēja gūt simto punktu, tomēr par spīti vairākām labām situācijām bumba grozā neiekrita. Rezultātā “Liepājas metalurgs” izcīnīja savu pārliecinošāko uzvaru šajā sezonā – 99:40. Rezultatīvākā mūsējo rindās bija Ilze Dukāte ar 16 punktiem, bet Anete Pinstere un Sabīne Niedola guva pa 14.

Nākamo spēli “Liepājas metalurga” basketbolistes aizvadīs 25.janvārī izbraukumā, kad spēkosies ar komandas “RTU/Klondaika” basketbolistēm.

Šajā spēlē liepājnieču rindās rezultatīvākā, gūstot 16 punktu, bija pieredzējusī Ilze Dukāte.