Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Pie pirmajām uzvarām sezonā tiek dāmas un juniori

Divas mūsu komandas aizvadīja spēles savos čempionātos, abām tiekot pie uzvarām: juniori savā laukumā bija pārāki pār ”Bauskas” komandu, bet meitenes viesos pārspēja BJBS ”Rīga/Juniores” komandu.

12.10.2020 15:33

Ievērojot visus jaunos valstīt noteiktos ierobežojumus un uzstādījumus, pirmo spēli savā laukumā aizvadīja mūsu juniori, kas Liepājas Olimpiskajā centrā uzņēma ”Bauskas” vienību.

Ja liepājniekiem šī bija jau otrā spēle ”Ramirent NBL” turnīrā (zaudējums pirms nedēļas pret Saldu), tad baušķenieki tikai šodien uzsāka cīņas šajā turnīrā. Pirmos punktus spēlē guva viesi ar metienu no groza apakšas, taču jau nākamajā uzbrukumā Gustavs Jakubauskis atklāja arī mūsu komandas rezultātu no tālās distances (3:2).

Abas komandas vēl apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem, bet jau pēc dažām minūtēm liepājnieki ieguva lielāku pārsvaru pēc sekmīgā Raimonda Čudara uzbrukuma 10:06 un mirkli vēlāk 12:8, taču nekur tālu mūsējos baušķinieki neatlaida līdz ceturtdaļas pēdējās minūtēs no tālmetiena līnijas viens pēc otra precīzi bija Jurevičus un Jakubauskis (30:21).

Viesi vēl atbildēja ar diviem precīziem pustālajiem metieniem, kas noslēdza pirmo ceturtdaļu (30:25). Šajā laika nogrieznī ļoti rezultatīvs bija Raimonds Čudars, kuram jau 13 punkti!

Otrā ceturtdaļa aizritēja ne tik rezultatīvi kā pirmā, kurā abas komandas kopā guva 55 punktus, un tās laikā nevienai no komandām neizdevās vērā ņemams izrāviens. Tikai uz īsu brīdi pirmajās minūtēs viesi pietuvojās līdz 1 punkta deficītam (31:32 un 33:34), taču mūsu komanda vaļības neatļāvās un puslaiku noslēdza pie +6 (47:41).

Trešajā ceturdaļā pirmo reizi mūsu komandai izdevās sasniegt lielāku pārsvaru, kas pēc diviem Artūra Vuciņa trejačiem sasniedza +11 (53:42). Divreiz pārsvars uz tablo mūsējiem bija arī +13, bet pēc trešās ceturtdaļas esam vadībā ar +10 (66:56).

Ceturtās ceturtdaļas ievadā piecus punktus pusotrā minūtē atspēlē viesi un Krists Pīternieks ir spiests saukt uz minūtes pātraukumu mūsu jauniešus, lai sakārtotu spēli. Pēc tās četrus punktus pievieno Kristers Matisons (70:61), bet arī viesu saspēles vadītājs Toms Vilks atzīmējas ar četriem punktiem īsā brīdī un vairs tikai +5 (70:65). Artūrs Vuciņš ir precīzs no tālās distances vēlreiz (73:65), bet arī viesi cīnās par uzvaru, pēc tam, kad Vilks sarūpē Čudaram jau 4.piezīmi un tiek pie 3 punktiem (2+1 gājienā), Matisons atbild ar sekmīgu darbību uzbrukumā (75:68).

Turpmākajās trijās minūtēs viesi veic ievērojamu izrāvienu, uzvarot šo laika nogriezni ar 8:1 un uz tablo neizšķirts (76:76), kad līdz pamatlaika beigām jāspēlē 2:55. Jakubauskis nerealizē soda metienus un pēc komandas izcīnītās atlēkušās bumbas uzbrukumā, arī tālmetiens grozā nekrīt, bet par laimi mūsējiem, arī ”Bauska” savā uzbrukumā ir neprecīzi.

Seko nesekmīgi uzbrukumi abām komandām, mazliet sasteidzot savus uzbrukumus un cenšoties nosvērt svaru kausus pa labu sev, līdz ar izcilu aukstasinību izceļās Gustavs Jakubauskis, kurš 1:11 līdz spēles beigu signālam pusātrā uzbrukumā izšķirās par tālmetienu, kurš ir precīzs (79:76). Viesu līderis Vilks ir sekmīgs no tuvas distances, bet vēlreiz no tālās precīzi met Jakubauskis un jau +4 mūsu komandai (82:78), kad uz tablo vairs tikai 44 sekundes.

Viesi nerealizē savu uzbrukumu no tālās distances, bet Jakubauskis sekmīgi asistē Matisonam, kurš met precīzi no groza apakšas pieliekot punktu spēlei. Uzvara ar 84:78!

Pirmajā uzvarā noteikti jāizceļ divi mūsu juniori: Raimonds Čudars guva 23 punktus, kuram arī 4 atlēkušās bumbas, 2 piespēles un 3 pārtvertas bumbas, savukārt Gustavs Jakubauskis atzīmējās ar 18 ačiem (tālmetienos 5/11), trīs rezultatīvām piespēlēm un tik pat atlēkušajām bumbām. Kārlis Šenbergs nebija tālu līdz double-double, gūstot 9 punktus un izcīnot 10 atlēkušās bumbas. Viesu rindās rezultatīvi nospēlēja Toms Vilks, kuram 18 punkti.

Nākamo spēli ”Ramirent NBL” turnīrā mūsu juniori aizvadīs jau trešdien, 14.oktobrī pulksten 19.30 savā laukumā uzņemot ”RSU” komandu.

Pusstundu vēlāk Rīgā uz ”Daugavas Sporta Nama” zāli pārceltajā spēlē (”Rīdzenes” zālē nedarbojās 24 sekunžu tablo) mūsu dāmas aizvadīja otro šīs sezonas ”Douglas BBL” turnīra spēli tiekoties ar BJBS ”Rīga/Juniorēm”. Jau pirmajā mūsu komandas uzbrukumā pie soda metieniem tika Lidija Rivers, kas debijas reizē bija precīza (2:0).

Mājnieces atguva neizšķirtu, bet tad piecus punktus ilgākā laika posmā guva mūsu meitenes (Koreņikai 2p., Rivers 2p. Un Vihmanei 1p.) un esam vadībā ar 7:2. Rīdzinieces atbildēja ar savu izrāvienu rezultātā 6:0 un atguva vadību (8:7). Atlikušajās četrās ceturtdaļas minūtēs abas komandas spēlē līdzīgi, vairākkārtīgi mainoties vadībai pēdējo punktu šajā desmit minūtē gūst mājiniece Kļeščova un pēc pirmās spēles daļas esam minimālā vadībā (16:15).

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē mājinieces gūst 8 punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā jau ar 23:16. Arī mūsu meitenes atbild ar 8-0 izrāvienu, sekmīgi uzbrūkot Loceniecei, Vihmanei, Petermanei un Grigorjevai (24:23). Rīdziniecēm Tomašicka atgūst vadību, kam seko vēl viens izrāviens rezultātā no mūsu meiteņu puses (7-0) un noslēdzoties spēles pirmajam puslaikam esam vadībā ar +5 (31:25).

Trešās ceturtdaļas pirmajās četrās minūtēs vēl rit līdzīga cīņa, nelielu vadību saglabājot mūsu komandai, līdz spēles 27.minūtei, kad Koreņikas sekmīga metiena no groza apakšas pirmo reizi kāda no komandām iegūst 10 punktu pārsvaru, mūsējām 44:34, bet šī ceturtdaļa noslēdzas jau ar +13 liepājniecēm (51:38).

Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā rezultāta starpība tikai pieaug, un pēc Grigorjevas pustālā metiena esam vadībā jau ar +21 (59:38). Spēles atlikušajā daļā nekas būtisks spēlē nemainās un SBK ”Liepāja/LSSS” tiek pie pirmās uzvaras šajā sezonā ar 69:50 viesos pār BJBS ”Rīga/Juniores”.

Šajā spēlē ar ļoti iespaidīgu statistiku izcēlās mūsu leģionāre Lidija, kurai 14 punkti un 21 atlēkusī bumba, tiesa, metieni no spēles nekrita grozā, jo realizēti tikai 3 no 15. Pa 11 punktiem guva Petermane un Loceniece, bet pa 10 ačiem Grigorjevai un Koreņikai, kurai arī 10 atlēkušās bumbas dod double-double. Mājiniecēm Tomašicka guva 17 punktus, bet liepājniece Paula Kļeščova atzīmējās ar 7 punktiem.

Nākamo spēli mūsu meitenes aizvadīs 23.oktobrī, kad savā laukumā pulksten 18.30 uzņems ”RSU” komandu.