Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

VEF nobremzē liepājniekus un aizpūš pusfināla sēriju atpakaļ uz Rīgu

“Pafbet” Latvijas Basketbola līgas pusfināla sērijā starp deviņkārtējo čempioni “VEF Rīga” un “Liepāju” svētdien norisināsies piektā un izšķirošā sērijas cīņa, ko rīdzinieki panāca ar graujošu uzvaru vēju pilsētā – 92:60.

28.04.2023 21:00

Otro reizi sezonā Liepājas Olimpiskajā centrā tika atvērta arī otra sēdvietu puse. Pirmo reizi tas notika “Užavas” kausa finālā, bet LBL pusfināla ceturtajā spēlē pamattribīne bija aizpildīta teju pilnībā, bet krāsainajā tribīnē tika ieņemta aptuveni puse sēdvietu.

Sākumsastāvi:
Liepāja: Birkāns, Žunda, Miglinieks, Vanags, Šiliņš.
VEF: Kouzijs, Zoriks, Ate, Miška, Brukss.

Ar alley-oop bumbas triecienu grozā no augšas spēli sāka Nasirs Brukss, veicot trīs punktu gājienu. Niknā VEF vienība pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē devās atrāvienā ar 17:4.

Liepājniekiem mandrāžu palīdzēja pārvarēt uz maiņu spēlē ienākušais Ojārs Bērziņš, kurš, raidot bumbu pāri savam jaunatnes līgas komandas biedram Andrijam Miškam, ieskrūvēja grozā trīs punktu metienu.

Pirmo desmit spēles minūšu laikā amerikāņu saspēles vadītājs Glens Kouzijs sabēra vēju pilsētas grozos četrus no četriem izdarītajiem tālmetieniem, palīdzot deviņkārtējiem valsts čempioniem būt vadībā ar 24:11.

Otrajā ceturksnī tikai Kārlis Žunda spēja dot kādu pretsparu rīdzinieku uzbrukuma, bet mājinieku garajā galā milzu problēmas radās garajiems spēlētājiem, līdz peroda vidum pie trešā pārkāpuma tiekot tobrīd “tukšā” palikušajam Kārlim Žundam, bet otram garā gala spēlētājam Arnoldam Helmanim saņemot ceturto piezīmi, kas bez Roberta Freimaņa spējas piedalīties spēlē kļuva pavisam kritiski.

Pirms puslaika beigu signāla Kristers Zoriks raidīja grozā Vefiņa astoto precīzo trīs punktu metienu, panākot rīdziniekiem ļoti drošu 47:22 puslaika pārtraukumā. Kudzemes vienības klupa gan aiz ļoti pieticīgās metienu precizitātes, gan desmit pieļautajā kļūdām.

Trešās ceturtdaļas ievadā uz ģērbtuvēm bija iespēja soļot Arnoldam Helmanim, kuram ar pieciem pārkāpumiem spēle bija galā.

Bez nopietnām variācijas iespējām, trešajā ceturksnī nedaudz cīņā iejutās “Liepājas” līderis Šiliņš, sākot pildīt savas komandas punktu rēķinu. Šiliņam gan spēle noslēdzās trešās ceturtdaļas vidū, kad liepājnieku centrs saņēma sitienu pa degunu un devās uz ģērbtuvēm.

Ja centrs būs gatavs piektajai sērijas cīņai, tad “Liepājas” rindās varētu būt divi “maskētie kareivji”, jo visu sēriju sejas maskā jau aizvadījis Ojārs Bērziņš.

Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm komandas šķīra 30 punktu atstatums, daļai līdzjutēju pieņemot lēmumu par sava vakara pavadīšanu kādā citā veidā un atstājot Liepājas olimpisko centru. Kurzemnieku groza apakšu sargāja Talsu basketbola audzēknis Henriks Bajārs, bet savus pirmos punktus LBL izslēgšanas spēlēs guva Bogdans Kiseļovs.

Rīdzinieku rindās savu piekto tālmetienu grozā raidīja Elaidža Klerenss, sasniedzot 20 gūto punktu robežu.

Sagaidot spēles izskaņas sirēnu pie rezultāta 92:60, Vefiņš panāca sērijas izlīdzinājumu 2-2. Par rīdzinieku rezultatīvāko spēlētāju šajā cīņā ar 24 gūtiem punktiem kļuva Glens Kouzijs, kamēr pa 11 punktiem sakrāja Naisirs Brukss un komandas kapteinis Artis Ate.

“Liepājai” divciparu skaitli gūto punktu kategorijā sasniedza tika Daniels Vanags un Kārlis Žunda.

“Liepāja” – “VEF Rīga” 60:92 (11:24, 11:23, 20:25, 18:20)

“Ventspils” pretiniece LBL finālsērijā noskaidrosies svētdien, kad čempionvienība “VEF Rīga” ar “Liepāju” tiksies “Rimi” Rīgas olimpiskajā centrā.