Pirmajā mačā piekāpās VEF`am

06.09.2018 22:05

Basketbola klubs “Liepāja” pārbaudes turnīra “Wind Cup” savā pirmajā spēlē ceturtdien ar rezultātu 78:97 (19:23, 18:24, 17:24, 24:26) atzina komandas “VEF Rīga” pārākumu. Mūsējo labā 23 punktus guva Džastins Džonsons.

“Liepājas” starta piecnieks: Jansons, Džonsons, Krastiņš, Hudins, Bērziņš.

Šīs spēles pirmos punktus guva liepājnieku kapteinis Roberts Krastiņš, bet mājinieku miniizrāvienu turpināja Džonsons. Vefieši ar tālmetieniem drīz vien bija mūsējiem klāt un arī garām, tomēr pirmajās 7 minūtēs liepājnieki vēl nedaudz pabija vadībā.

Vefieši pirmā ceturkšņa izskaņā ieguva pārsvaru, ko turpinājumā vairs nezaudēja. Mūsējiem bija izredzes turēt līdzi, jo liepājnieki ar ātru saspēli izveidoja brīvu metienu iespējas, taču grozā nekrita pat četri labi raidījumi vienā uzbrukumā.

Otrajā ceturtdaļā viesi turpināja dominēt zem groziem, kā arī to tuvumā, bet mūsējie brīžam pazaudēja spēles organizētību, un laukumā iestājās neliels haoss.

Uzteikt var Liepājas komandas jaunpienācēja Jansona teicamo precizitāti un cīnītāja īpašības – pēc realizēta tālmetiena viņš devās pārtvert pretinieku piespēli un piespieda pretiniekus kļūdīties.

Trešajā ceturtdaļā liepājniekiem padevās labs atspēlēšanās mēģinājums. Lauvas pievilka līdz mīnus 6, tomēr tas bija īslaicīgs panākumu uzplaiksnījums, un vefieši galaiznākumā noformēja vairāk nekā komfortablu uzvaru, lai arī maču aizvadīja bez vairākiem pamatsastāva spēlētājiem.

Liepājnieku labā mūsējo amerikāņu leģionārs Džonsons bez 23 gūtajiem punktiem atzīmējās arī ar 5 atlēkušajām bumbām. Par Džastina rokrakstu var saukt viņa sekmīgos caurgājienus.

“VEF” rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Andris Misters, kurš guva 21 punktu.

Paredzams, ka lietuvietis Nausēds komandai varētu pievienoties pēc kādas nedēļas, bet amerikānim Ringeram trauma esot nopietnāka, un liepājnieki viņam meklē aizvietotāju, kurš, iespējams, piedalīsies jau sestdienas spēlē.

Ceturtdienas pirmajā mačā “Ventspils” ar 60:82 zaudēja Klaipēdas vienībai “Neptunas”.

Sestdien pulksten 18.30 “Liepāja” tiksies ar “Samara” vienību.

“Liepājas” punktu guvēji: Džonsons 23, Jansons 15, Krastiņš 13, Ate 11, Bērziņš 9, Hudins 3, Šukteris 3, Niedra 1.

BK “Liepāja” galvenais treneris ARTŪRS ŠTĀLBERGS:
– Es domāju, ka ir daudz pozitīvu lietu un tikpat daudz bija redzamas mūsu vājās puses. Jaunie aizsardzībā neizpildīja taktiskas lietas. “VEF” uzbrukumā nospēlēja aukstasinīgi, atrada brīvās situācijas. Ir viela pārdomām. Apmierina pieredzējušo darbības, bet ar jaunajiem mums vēl ir daudz jāstrādā. Gaidām pārējo spēlētāju pievienošanos, cerams, ka līdz ar viņu pievienošanos sniegums uzlabosies. Visā visumā bija 27-28 sakarīgas minūtes. Cik pietika spēka, tik pietika. Turpinām strādāt, lai varētu kvalitatīvi nospēlēt tuvu 40 minūtēm.