Porziņģa septiņi punkti neglābj “Mavericks” no zaudējuma sērijas sestajā spēlē

18 tūkstošu skatītāju klātbūtnē zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīrā piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas ar 97:104 atzina Losandželosas “Clippers” pārākumu. Dalasas basketbolisti nespēja apturēt Kavai Lenardu, kurš maču noslēdza ar 45 punktiem. Duelī būs nepieciešama septītā spēle, kas tiks aizvadīta Losandželosā naktī uz pirmdienu.

Kristaps Porziņģis (Foto: USA TODAY Sports/Scanpix.ee)
05.06.2021 09:18

LETA/sportacentrs.com

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 31 minūti, kuru laikā izpildīja septiņus metienus, gūstot septiņus punktus (1p. 0/0, 2p. 2/4, 3p. 1/3). Latvietis turpināja pieticīgo spēli cīņā par atlēkušajām bumbām, sērijas sestajā mačā izcīnot piecas bumbas zem groziem. Porziņģim šajā spēlē izdevās atdot trīs rezultatīvas piespēles. Tāpat viņam laba spēle aizsardzībā, tiekot pie trīs pārtvertajām bumbām un viena bloķētā metiena. Spēli Porziņģis noslēdza ar divām kļūdām, divām piezīmēm un +/- rādītāju plus divi.

Izslēgšanas turnīrā Porziņģis vidēji guvis 12,7 punktus, izcīnījis 4,5 atlēkušās bumbas un bloķējis 0,8 metienus. Vidēji spēlē latvietis izmetis 10 metienus un realizējis 1,3 tālmetienus.

Luka Dončičs laukumā bija 41 minūti. Šajā laikā slovēnis guva 29 punktus (1p. 5/5, 2p. 9/15, 3p. 2/9), izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un atdeva 11 rezultatīvas piespēles. Dončičam arī četras pārtvertas bumbas, trīs kļūdas un tikpat piezīmes. Spēles noslēgumā viņam +/- rādītājs mīnus astoņi.

Šī bija pirmā spēle izslēgšanas turnīrā, kurā viņš prata realizēt visus izmestos soda metienus. Līdz šim slovēnim no soda metiena līnijas klājās smagi. Sērijā kopumā viņš soda metienus realizē ar 51% precizitāti.

Duelī visas uzvaras līdz šim izcīnītas izbraukumā – “Mavericks” trīs reizes uzvarēja Losandželosā, bet “Clippers” Dalasā. NBA vēsturē šī ir pirmā reize, kad sešas izslēgšanas spēles duelī uzvar viesi. Sērijas septītā spēlē tiks aizvadīta Losandželosā. Kopumā šajā NBA izslēgšanas turnīrā aizvadīta 41 spēle – 21 spēle noslēgusies ar viesu uzvaru.

Spēles ievadā Dalasas “Mavericks” ieguva četru punktu pārsvaru, kuru Losandželosas “Clippers” prata ātri atspēlēt, neļaujot “Mavericks” atrauties. Pirmajās 12 minūtēs sešas reizes notika līderu maiņa. “Clippers” pirmajā ceturtdaļā uz priekšu vilka Redžijs Džeksons, kurš ar ļoti augstu precizitāti (80%) guva 14 punktus, savukārt Luka Dončičs mājinieku rindās paspēja gūt 11 punktus.

Otrās ceturtdaļas sākumā Dalasas spēlētāji prata palielināt pārsvaru līdz deviņiem punktiem, bet pirmā puslaika noslēguma fāze labāka padevās “Clippers”, kas, pateicoties Kavai Lenarda 13 gūtajiem punktiem, spēja ne tikai atspēlēties, bet arī izvirzīties vadībā (48:45).

Porziņģis pirmo puslaiku noslēdza ar pieciem punktiem un trīs rezultatīvām piespēlēm. Abas komandas pirmajās 24 minūtēs izpildīja identisku skaitu tālmetienu (3p. 4/15).

Otrā puslaika sākumā “Mavericks” veica 7:0 izrāvienu, kuru ar sulīgu danku noslēdza Porziņģis. “Mavericks” izmantoja auguma pārsvaru zem groza, kur savu lietderību nodemonstrēja Bobans Marjanovičs, kuram īsā laikā seši punkti.

Pirms noslēdzošās ceturtdaļas “Mavericks” bija iekrājusi četru punktu pārsvaru. Losandželosa prata noturēties spēlē pateicoties Lenardam, kurš trešajā ceturtdaļā guva 17 punktus. Tikai ceturtās ceturtdaļas sākumā pirmos punktus guva kāds no “Clippers” rezervistiem – precīzs bija Lūks Kenards, izlīdzinot rezultātu spēlē.

Kad atlikušas bija piecas minūtes, “Clippers” prata veikt izrāvienu, iegūstot piecu punktu pārsvaru. Spēles beigās Dalasas spēlētāji nespēja apturēt Lenardu, kurš prata realizēt vairākus svarīgus metienus. “Clippers” izdevās palielināt pārsvaru, kuru beigās izdevās noturēt, tādējādi, lai noskaidrotu, kura komanda spēlēs pret Jūtas “Jazz” Rietumu konferences pusfinālā, sērijā būs nepieciešama septītā spēle.

“Clippers” uzvaru ar 45 punktiem (1p. 4/4, 2p. 13/16, 3p. 5/9) kaldināja Kavai Lenards, kuram arī sešas atlēkušās bumbas, trīs piespēles un divas pārtvertas bumbas. Viņš laukumā pavadīja 42 minūtes. 25 punktus pievienoja Redžijs Džeksons, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas, bet 20 punkti, 13 atlēkušās bumbas, sešas piespēles un trīs bloķētie metieni Polam Džordžam.

“Clippers” rezervisti kopā guva tikai četrus punktus. Losandželosas rindās tikai četri rezervisti iesaistījās spēlē, bet spēles laiks nevienam nebija lielāks par 11 minūtēm.