Ceturtdiena, 9. maijs Klāvs, Einārs, Ervīns

Porziņģim 11 punkti, “Knicks” vājš 2.puslaiks un atkal neveiksme

02.03.2016 11:18

Kristaps Porziņģis atzīmējies ar 11 gūtiem punktiem NBA spēlē pret Portlendas ”Trail Blazers”, kurā viņa pārstāvētā ”Knicks” aizvadīja līdzvērtīgas pirmās 30 minūtes, taču atlikušajā laikā sabruka, zaudēja 85:104 un pēdējā mēneša laikā jau kārtējo reizi izpelnījās ”Madison Square Garden” apmeklētāju ūjināšanu.

Kristaps Porziņģis nospēlētajās 25 minūtēs guva 11 punktus (1p. 2/3. 2p. 3/8, 3p. 1/2) un savāca septiņas atlēkušās bumbas (visas aizsardzībā). Latvijas spēka uzbrucējs turpināja aktīvi bloķēt pretinieku metienus un šonakt izcēlās ar trim blokiem, kamēr pēdējās trīs spēlēs viņam kopā veseli deviņi bloki. Šonakt Porziņģis izpildīja arī vienu rezultatīvu piespēli, vienreiz pārtvēra bumbu, pieļāva vienu kļūdu un saņēma piecas piezīmes. Viņa +/- rādītājs šoreiz mīnus deviņi, kas kopā ar Karmelo Entoniju bija sliktākais ”Knicks” sākumsastāvā. Daudz lielāku skādi gan nodarīja “Knicks” rezervisti, no kuriem vairākiem (O`Kvinam, Viljamsam, Gelovejam) bija mīnus 13 un mazāk.

”Knicks” vakardienas treniņā spēlei gatavojās individuālā režīmā vairāku līderu, ieskaitot Porziņģa, mikrotraumu un noguruma dēļ. Spēles režīmā atgriezties gatavs bija Ārons Aflalo, uzņemot Portlendas ”Trail Blazers” atjaunināto komandu, kas šosezon tik un tā ir ”play-off” zonā un Ņujorkā ieradās ar astoņām uzvarām pēdējās deviņās spēlēs, ieskaitot ”Warriors” sagraušanu ar +32.

Iepriekšējā tikšanās pret Portlendu Porziņģim bija vienīgā reize NBA karjerā, kad maču nācās noslēgt bez gūtiem punktiem. Šonakt pirmie punkti pret ”Blazers” tika gūti visai ātri, kad Latvijas debitants realizēja metienu ar atsitienu pret vairogu. Līdzīgā stilā Porziņģis pirmās ceturtdaļas vidū tika arī 2+1, trāpot arī soda metienu. ”Knicks” grozam uzbruka ar apskaužamu precizitāti, taču Porziņģis pāris reizes nenoorientējās aizsardzībā un viņa pretspēlētājs Noā Vonlejs tika pie diviem putback dankiem.

Porziņģis vienreiz arī izdarīja metienu, kas nemaz netrāpīja pa groza stīpu, taču otrajā ceturtdaļā izcēlās ar precīzu tālmetienu. ”Knicks” tikmēr bija milzīgas problēmas aizsardzībā pret Portlendas zvaigzni Deimienu Lilardu, kurš jau pirmajā puslaikā paspēja samest 24 punktus. Viņš devās caurgājienā arī puslaika pēdējās sekundēs, taču viens pret vienu viņam Porziņģi apspēlēt neizdevās, un latvietis pārliecinoši bloķēja krietni īsāko pretinieku. ”Knicks” gan tāpat pārtraukumā devās ar astoņu punktu deficītu (50:58).

3. ceturtdaļā Lilards tika piebremzēts, bet īpaši sekmīgi neklājās arī Porziņģim, kurš par pārāk agresīvu spēli postā saņēma piezīmi uzbrukumā un kļūdījās pāris metienos. Ar Porziņģi uz rezervistu soliņa, ”Knicks” aizvadīja ļoti vāju 3. ceturtdaļas izskaņu un 4. ceturtdaļas sākumu, kad ”Trail Blazers” ieguva pat 18 punktu pārsvaru. Porziņģis atgriezās laukumā ar vēl vienu bloku , taču pāris neveiksmīgas darbības aizsardzībā noveda pie piektās piezīmes saņemšanas un laukuma atstāšanas.

Reaģējot uz ”Knicks” 15. zaudējumu pēdējos 18 mačos, Ņujorkas līdzjutēji pēdējā ceturtdaļā skaļi izsvilpa savu komandu un pieprasīja nesen piesaistītā rezervista Džimera Fredetes izlaišanu laukumā. Par līdzjutēju mīluli kļuvušais Fredete savā otrajā spēlē ”Knicks” sastāvā guva četrus punktus un no zaudējuma ar 85:104 neglāba.

”Knicks”-”Trail Blazers” 85:104 (25:27, 25:31, 22:27, 13:19).

Knicks: Entonijs 23 (10 atl.b.), Aflalo 13, Porziņģis 11, O`Kvins 11, Lopess 8, Kalderons 5, Viljamss 5, Tomass 5, Fredete 4, Grants, Vujačičs, Gelovejs.

Trail Blazers: Lilards 30, Makolums 25, Lenards 11 (14 atl.b.), Deiviss 9, Krabe 6, Hendersons 6, Hārkless 5, Vonlejs 4, Aminu 4, Plamlī 2, Robertss 2, Konautons.