Porziņģim 12 punkti “Mavericks” graujošā uzvarā

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pamatīgu sagrāvi Portlendas “Trail Blazers” sagādāja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”. “Mavericks” izcīnīja panākumu ar 132:92.

22.03.2021 09:26

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 25 minūtes, kuru laikā tika pie 12 punktiem (1p. 4/4, 2p. 1/3, 3p. 2/4), astoņām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvajām piespēlēm, vienas pārtvertās bumbas, diviem bloķētajiem metieniem, vienas kļūdas un +/- koeficienta plus 30.

Labāks +/- rādītājs bija tikai Dorienam Finijam Smitam.

Porziņģis nav guvis vairāk par 12 punktiem jau trešo spēli pēc kārtas. Šajā spēlē latvietis izpildīja tikai septiņus metienu no spēles, kas ir mazākais izmesto metienu skaits šosezon.

Pēdējās trīs spēles Porziņģis izcēlies ar vismaz diviem bloķētajiem metieniem – tikai sezonas sākumā bija garāka sērija ar vismaz diviem blokiem spēlē, savukārt vismaz vienu trejaci latvietis realizējis visās martā aizvadītajās spēlēs jeb astoņas spēles pēc kārtas.

Luka Dončičs spēli noslēdza ar 37 gūtajiem punktiem (1p. 3/6, 2p. 5/10, 3p. 8/9) septiņām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvajām piespēlēm. Slovēnim arī piecas kļūdas un +/- rādītājs plus 24.

Dončičs 3 spēles pēc kārtas pirmajā puslaikā guvis vismaz 20 punktus. Šajā spēlē Dončičs reealizēja astoņus tālmetienus, atkārtojot karjeras rekordu. Dončičs 37 punktus guva trīs ceturtdaļās, kas ir jauns spēlētāja rekords.

Pēdējās septiņas spēles “Mavericks” uzvaras mijas ar zaudējumiem. Vairāk par vienu uzvaru pēc kārtas Dalasa pēdējo reizi svinēja 11. martā, kad pret Sanantonio “Spurs” tika izcīnīts ceturtais panākums pēc kārtas.

Ar 22 uzvarām un 19 zaudējumiem “Mavericks” šobrīd ieņem astoto vietu Rietumos. Nākamo spēli Dalasa aizvadīs naktī uz ceturtdienu, kad izbraukumā būs jāspēkojas ar Kārlu Entoniju Taunsu un Minesotas “Timberwolves”.

Pirmā puslaika sākumā labāk spēlēja Portlendas “Trail Blazers”, kas spēja iekrāt septiņu punktu pārsvaru, pateicoties Deimienam Lilardam.

Puslaika turpinājumā Dalasas “Mavericks” uzlaboja spēli, otro ceturtdaļu uzvarot ar 38:24. Pirms otrā puslaika “Mavericks” iekrāja 11 punktu pārsvaru, bet lieliski uzbrukumā darbojās Luka Dončičs, kurš laukumā pavadīja 17 minūtes, gūstot 24 punktus un atdodot divas rezultatīvas piespēles.

Daudzpusīgu spēli pirmajā puslaikā nodemonstrēja Kristaps Porziņģis, kuram pirms trešās ceturtdaļas bija iekrāti deviņi gūtie punkti, piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un labākais +/- koeficients starp tiem spēlētājiem, kuri devās starta pieciniekā – plus 11.

Izšķirošā izrādījās trešā ceturtdaļa, kurā “Mavericks” ar tālmetienu palīdzību veica 23 punktu izrāvienu.

Dalasas tālmetienu lietus noslīcināja “Trail Blazers” – četrus no deviņiem “Mavericks” trejačiem realizēja Dončičs, atkārtojot personīgo rekordu realizētajos tālmetienos vienā spēlē.

Portlenda nespēja atspēlēties un atgriezt intrigu spēlē, un ceturtajā ceturtdaļā abas komandas deva iespēju sevi pierādīt tuvākajiem rezervistiem.

“Mavericks” kopumā realizēja 19 tālmetienus, kamēr “Trail Blazers” no tālās distances bumbu grozā raidīja deviņas reizes.

Zaudētāju rindās ar 19 punktiem izcēlās Deimiens Lilards, kurš tikai otro reizi šosezon nespēja realizēt vismaz vienu tālmetienu.