Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Porziņģim 13 punkti un četri bloki, Dončicam triple-double uzvarā pret “Thunder”

Devīto uzvaru pēdējo 10 spēļu laikā izcīnījusi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks”, kuru pārstāv Latvijas lielākā basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis. Liepājnieks uzvarā pret Oklahomsitijas “Thunder” (104:102) guva 13 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un bloķēja četrus metienus.

Kristaps Porziņģis. (Foto: USA Sports Today/Scanpix)
18.01.2022 09:35

Kristapam Porziņģim 28 minūšu laikā izdevās gūt 13 punktus (1p. 0/0, 2p. 5/9, 3p. 1/4), izcīnīt astoņas atlēkušās bumbas, tikt pie vienas rezultatīvas piespēles, pārtvert vienu bumbu un bloķēt četrus metienus. Latvietis sev atvēlētajā laikā nopelnīja četras piezīmes, pieļāva divas kļūdas un iekrāja +/- koeficientu plus četri.

Šī bija Porziņģa mazrezultatīvākā spēlē kopš 20. decembra, kad viņš Minesotas “Timberwolves” grozā arī raidīja 13 punktus. Šosezon bijušas vēl divas spēles, kurās viņš guvis mazāk punktus – 30. novembrī un 27. oktobrī latvietis atzīmējās ar deviņiem punktiem.

Luka Dončičs trešo reizi janvārī iekrāja triple-double. Slovēnis uzvaru pret “Thunder” sekmēja ar 20 punktiem (1p. 12/14, 2p. 4/11, 3p. 0/6), 11 atlēkušajām bumbām, 10 rezultatīvajām piespēlēm, trīs pārtvertajām bumbām un trīs bloķētajiem metieniem.

Slovēnis triple-double iekrāja piekto reizi šajā sezonā. Šajā rādītājā viņš ieņem piekto vietu visā NBA. Vismaz 10 piespēles slovēnis atdevis piecās no pēdējām astoņām spēlēm.

Dončičs karjeras laikā triple-double iekrājis 41 spēlē. Komandas vēsturē pārējie spēlētāji kopā ar triple-double atzīmējušies 40 reizes.

Pirmajā ceturtdaļā Dončičs un Porziņģis kopā guva 16 no 33 “Mavericks” punktiem, pasniedzot savai komandai deviņu punktu pārsvaru (33:24). Pirmo puslaiku Dalasa noslēdza ar 11 punktu pārsvaru (53:42).

Otrajā ceturtdaļā Porziņģis nopelnīja trīs piezīmes, tādējādi latvietis pirmajā puslaikā nospēlēja 11 minūtes, kas bija mazākais spēles laiks starp visiem pamatsastāva spēlētājiem.

Trešajā ceturtdaļā “Thunder” līderis Šejs Gildžess Aleksandrs dominēja laukumā, gūstot 15 punktus un palīdzot Oklahomsitijas komandai atspēlēt sešus punktus no kopējā deficīta (72:77).

Noslēdzošās ceturtdaļas beigās intriga bija dzīva, lai arī “Thunder” ne reizi šajā mačā nespēja atrasties vadībā, tomēr spēles beigās tā prata nonākt viena metiena attālumā no uzvaras. “Mavericks” gan prata noturēt pārsvaru un izcīnīt panākumu – 104:102.

Vismaz 10 punktus bez Porziņģa un Dončiča guva arī Doriens Finijs-Smits, Džeilens Bransons, Tims Hārdavejs un Dvaits Pauels. Otrs rezultatīvākais ar 17+10 bija Finijs-Smits, savukārt Maksi Klebers ceļgala savainojuma dēļ nospēlēja tikai 15 minūtes.

Gildžess-Aleksandrs “Thunder” rindās guva 34 punktus, kļūstot par rezultatīvāko spēlētāju abu komandu rindās. Viņam arī sešas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. OKC rindās 18 punkti un septiņas bumbas zem groziem Lugencam Dortam.

Dalasa pēdējo 10 maču laikā uzvarējusi deviņas reizes, kas šobrīd ar bilanci 25-19 ļauj ieņemt piekto vietu Rietumos. Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs 20. janvārī, uzņemot Toronto “Raptors”.