Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Porziņģim 14 punkti, “Wizards” atspēlē 20 punktu deficītu un uzvar Minesotā

Otro uzvaru pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 114:106 pārspēja Minesotas “Timberwolves”. Porziņģis realizēja četrus no 12 metieniem un kopā guva 14 punktus.

Kristaps Porziņģis. (Foto: AP.Scanpix)
17.02.2023 09:04

Kristaps Porziņģis nospēlēja 32 minūtes, kuru laikā guva 14 punktus (1p. 5/7, 2p. 3/9, 3p. 1/3), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva divas piespēles, pārtvēra divas bumbas un bloķēja divus pretinieku metienus. Latvietim arī trīs piezīmes un +/- rādītājs mīnus divi.

27 gadus vecais latvietis februāra mēnesī mazāk par 20 punktiem guvis trīs reizes. 14 gūtie punkti ir dalīts ceturtais sliktākais rezultāts šosezon. Vismazāk punktus šosezon Porziņģis guva 2022. gada 23. decembra spēlē pret Sakramento “Kings” (septiņi punkti).

Porziņģis trešās ceturtdaļas laikā realizēja tālmetienu, sasniedzot 100 realizēto tālmetienu robežu šosezon. Šī ir trešā sezona latvieša karjerā, kad viņš realizējis vismaz 100 trejačus.

Kad ierindā ir Bredlijs Bīls, Kails Kuzma un Kristaps Porziņģis, “Wizards” bilance ir 13-13. Pēdējo astoņu spēļu laikā Vašingtonas bilance ir 6-2.

Pirmajās 12 minūtēs “Timberwolves” spēlēja lieliski, vienā brīdī esot vadībā pat ar 20 punktu pārsvaru. Mājinieki guva 36 punktus ar 60% precizitāti. “Wizards” atbildēja ar 21 punktu un zemu metienu precizitāti (7/25 jeb 28%).

Otrajā ceturtdaļā “Wizards” atspēlēja septiņus punktus no deficīta (30:23). Pirms otrā puslaika “Wizards” atradās iedzinējos ar mīnus astoņi (51:59). “Timberwolves” rindās pirmajā puslaikā 22 punktus guva Entonijs Edvardss.

Otrā puslaika pirmajā pusē “Timberwolves” vēlreiz palielināja pārsvaru, kurš pirms noslēdzošajām 12 minūtēm bija 11 punkti (87:76).

Bīls eksplodēja noslēdzošajā ceturtdaļā. “Wizards” līderis guva 17 punktus, palīdzot komandai ne tikai atspēlēties, bet arī izcīnīt uzvaru – 114:106.

“Wizards” noslēdzošo ceturtdaļu uzvarēja ar 38:19. Šajā nogrieznī viesi realizēja 15 no 25 metieniem, kamēr “Timberwolves” precizitāti bija krietni zemāka (2p. 5/16, 3p. 1/9).

Vašingtona izcīnījusi otro uzvaru pēc kārtas un ceturto uzvaru pēdējo piecu spēļu laikā. Porziņģa pārstāvētā komanda šobrīd ieņem devīto vietu Austrumu konferencē. Tās bilance ir 28-30.

Bīls spēli noslēdza ar 35 gūtajiem punktiem (1p. 3/3, 2p. 10/20, 3p. 4/8). Tāpat aizsargam sešas atlēkušās bumbas un piecas piespēles. Kails Kuzma realizēja sešus no 21 metiena, noslēdzot spēli ar 16 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.

Vismaz 10 punktus “Wizards” rindās guva seši spēlētāji. To iespēja arī Korijs Kisperts (15 punkti), Deni Avdija (10+9) un Delons Raits (10+7 un trīs pārtvertās bumbas).

Zaudētāju rindās jāizceļ Edvardss, kurš guva 34 punktus un pārtvēra trīs bumbas. No pamata piecinieka vismaz 15 punktus guva arī Džeidens Makdeniels (15+8), Kails Andersons (18+8) un Rūdi Gobērs (17+19).