Porziņģim 16+9, “Wizards” izgāž pirmo ceturtdaļu un piekāpjas čempionei “Bucks”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) kārtējo zaudējumu šosezon piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 102:114 piekāpās Milvoki “Bucks”. Jau pirmajās 12 minūtēs burvji iekrāja 19 punktu deficītu. Porziņģim šajā mačā 16 gūtie punkti.

25.03.2022 09:22

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 32 minūtes, kuru laikā tika pie 16 punktiem (1p. 2/2, 2p. 4/6, 3p. 2/6), deviņām atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvajām piespēlēm un divām pārtvertajām bumbām. Tāpat latvietim divas kļūdas, piecas piezīmes un +/- rādītājs plus divi, kas bija labākais starp visiem pamatsastāva spēlētājiem un otrais labākais komandā.

Kopš pievienošanās “Wizards” Porziņģis metienus realizē ar 48,1% precizitāti. Vidēji mačā latvietis izmetis 13,6 metienus. Burvju rindās viņam vidēji 20,8 punkti, 7,8 atlēkušās bumbas un 1,6 bloķētie metieni.

Abām komandām bija svarīgi iztrūkumi šajā spēlē. “Wizards”, kā jau zināms, spēlēja bez Bredlija Bīla, kā arī spēli izlaida Kails Kuzma. “Bucks” palīdzēt nevarēja Jannis Adetokunbo un Kriss Midltons.

Pirmajā ceturksnī “Wizards” zaudēja ar 13:32, iekrājot 19 punktu deficītu un pamatīgi sarežģījot spēles turpinājumu. Burvji pirmajās 12 minūtēs realizēja vienu no deviņiem trejačiem un kopumā metienus no spēles realizēja ar 28,6% precizitāti, kamēr čempionei 56,5%.

Otro ceturtdaļu ar plus viens uzvarēja “Wizards”, bet trešajā “Bucks” pārsvaru palielināja līdz +26. Lieliska trešā ceturtdaļa padevās Greisonam Alenam, kurš “Wizards” grozā raidīja 13 punktus.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Vašingtonas basketbolisti atspēlēja 14 punktus, bet deficīts bija tik liels, ka pacīnīties par uzvaru tā nespēja – 102:114. Noslēdzošajā ceturtdaļā Porziņģis nospēlēja visas 12 minūtes.

Išs Smits bija rezultatīvākais spēlētājs “Wizards” rindās. Viņam 17 punkti, sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles, uzsākot spēli no rezervistu soliņa. Kentaviuss Kaldvels-Poups pievienoja 16 punktus.

“Bucks” uzvaru sekmēja Drū Holidejs, kurš guva 24 punktus un atdeva 10 rezultatīvās piespēles. Alens maču noslēdza ar 21 punktu, bet Bobijam Portisam double-double – 11 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Pēdējo 11 savstarpējo tikšanās reižu laikā “Bucks” svinējusi 10 panākumus. Pēdējo 15 maču laikā Vašingtonai tikai četras uzvaras. Nākamo spēli Porziņģis un “Wizards” aizvadīs jau naktī uz sestdienu, tiekoties ar Detroitas “Pistons”.