Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Porziņģim 17+10, “Wizards” uzvar un paceļas uz devīto vietu Austrumos

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) otro uzvaru pēc kārtas izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā ar 127:113 pārspēja Indianas “Pacers”. Porziņģis spēli noslēdza ar double-double.

12.02.2023 09:33

sportacentrs.cp,

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Indianas “Pacers” (127:113) nospēlēja 32 minūtes, kuru laikā atzīmējās ar 17 punktiem (1p. 8/8, 2p. 3/5, 3p. 1/3), 10 atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvajām piespēlēm, vienu bloķēto metienu, divām piezīmēm un +/- rādītāju +14.

Šajā sezonā Porziņģis double-double iekrājis 16 reizes. Aizvadītajā sezonā latvietim 51 mača laikā bija 15 double-double, bet karjeras rekords viņam ir 2019./ 20. gada sezonā, kad vienradzis iekrāt double-double spēja 25 spēlēs.

Pirmo puslaiku “Wizards” uzvarēja ar 80:57. Vismaz 80 punktus puslaikā “Wizards” iekrājusi vien sesto reizi komandas pastāvēšanas vēsturē.

Jāizceļ “Wizards” metienu precizitāte, kas pirmajās 24 minūtēs bija 73.2%. Vašingtonas basketbolisti realizēja deviņus no 17 tālmetieniem. Pretinieki iemeta 24 no 52 metieniem (46.2%).

Bredlijs Bīls pirmajā puslaikā guva 19 punktus, realizējot astoņus no 10 metieniem, Porziņģis pievienoja 12 punktus un astoņas bumbas zem groziem.

Trešajā ceturtdaļā “Pacers” atspēlēja septiņus punktus no pirmajā puslaikā iekrātā deficīta (31:24), lai arī metienu precizitāte joprojām augstāka bija “Wizards”. “Pacers” šajā ceturtdaļā izmeta par 12 metieniem vairāk (25:13).

Noslēdzošajā ceturksnī “Wizards” kontrolēja spēles gaitu un nosargāja uzvaru – 127:113

Otrajā puslaikā Porziņģis nospēlēja 14 minūtes, izpildot tikai vienu metienu pa grozu. Viņam šajā nogrieznī pieci gūtie punkti – visi no soda metiena līnijas.

“Wizards” šajā spēlē metienus realizēja ar 64% precizitāti (48/75). Vien ceturto reizi komandas vēsturē un pirmo reizi kopš 2015. gada burvji spēli noslēguši ar vismaz 64% precizitāti metienos.

Bīls ar 32 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs mājinieku rindās. Viņš realizēja 13 no 18 metieniem. Tāpat viņam sešas rezultatīvas piespēles. Vismaz 10 punktus bez Bīla un Porziņģa guva vēl pieci spēlētāji.

“Pacers” rindās 21 punkts un septiņas piespēles Tairīzam Halibērtonam. 20 punktus pievienoja Mailzs Tērners, bet 16 punkti gan Badijam Hildam, gan Benediktam Maturinam.

“Wizards” izcīnījusi otro uzvaru pēc kārtas. Ar 26 uzvarām un 29 zaudējumiem ASV galvaspilsētas komandas ieņem devīto vietu Austrumos. Priekšā esošajai “Hawks” bilance ir 26-29.