Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim 17+13 “Wizards” zaudējumā pret aizvadītās sezonas finālisti “Celtics”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 94:112 piekāpās Bostonas “Celtics”. Porziņģis trešo reizi šajā sezonā maču noslēdza ar double-double.

Kristaps Poziņģis starp Bostonas spēlētājiem. (Foto: AP.Scanpix)
31.10.2022 08:12

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Bostonas “Celtics” (94:112) nospēlēja nepilnas 28 minūtes, kuru laikā guva 17 punktus (1p. 1/2, 2p. 8/12, 3p. 0/4), kļūstot par rezultatīvāko komandas spēlētāju.

Latvietis papildus 17 punktiem izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, atdeva vienu piespēli, bloķēja divus metienus, pieļāva trīs kļūdas un saņēma trīs piezīmes. Spēles beigās Porziņģa +/- rādītājs bija mīnus četri, kas bija labākais starp pamata piecinieka spēlētājiem. Porziņģis trešo reizi šosezon Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) iekrāja double-double.

Pirmajā ceturtdaļā Porziņģis bija rezultatīvākais spēlētājs, gūstot teju pusi no komandas iekrātajiem punktiem. To gan nebija daudz, jo ceturtdaļa tika zaudēta ar 15:34.

Porziņģis pirmajās 12 minūtēs realizēja trīs no pieciem metieniem, bet komanda kopumā metienus realizēja ļoti slikti (6/23 jeb 26.1%). Pretiniekiem veicās daudz labāk (11/21 jeb 52.4%).

Pirmā puslaika otrajā pusē Porziņģis guva vēl sešus punktus, kas summā latvietim deva 13. “Wizards” prata atspēlēt astoņu punktus no kopējā deficīta, lai arī “Celtics” vienā brīdī bija vadībā pat ar 24 punktiem.

Trešajā ceturtdaļā “Celtics” atkal palielināja pārsvaru. Lielu artavu tajā ielika Malkoms Brogdons, kurš rezervista lomā guva deviņus punktus. Abas komandas grozam uzbruka ar sliktu precizitāti, tomēr “Celtics” izdevās realizēt par sešiem trejačiem vairāk.

Spēle turpināja savu gaitu, “Celtics” svinot pārliecinošu uzvaru ar 112:94. Ķeltu rindās vismaz 20 punktus guva trīs spēlētāji. Džeilens Brauns atzīmējās ar 24 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām, Džeisonam Teitumam un Brogdonam 23 punkti.

“Wizards” rindās otrais rezultatīvākais spēlētājs bija Rui Hačimura, kurš guva 13 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Bredlijam Bīlam 12 punkti un astoņas piespēles, bet Kailam Kuzmam 9+9.

Šajā sezonā “Wizards” sešu maču laikā izcīnījusi trīs uzvaras. Šobrīd tā atrodas septītajā vietā Austrumu konferencē.