Porziņģim 17 punkti zaudējumā

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) svētdien zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas izbraukumā ar 102:144 piekāpās Bostonas “Celtics”. Ķelti šajā mačā metienus realizēja ar ļoti augstu precizitāti (61,5%). Latvietis spēli noslēdza ar 17 gūtajiem punktiem.

Kristaps Porziņģis. (Foto: Sports Today/Scanpix)
04.04.2022 08:47

Kristaps Porziņģis nospēlēja 25 minūtes, kuru laikā guva 17 punktus (1p. 5/5, 2p. 3/12, 3p. 2/3), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva vienu piespēli un pieļāva divas kļūdas.

Noslēdzošajā ceturtdaļā latvietis vairs laukumā nedevās, jo “Wizards” bija pilnībā zaudējusi cerības uz uzvaru šajā spēlē.

Džeilens Brauns iesāka ļoti karsti, spēli iesākot ar trīs precīziem tālmetieniem pēc kārtas, bet arī Porziņģim padevās labs starts – latvietis guva piecus no pirmajiem 11 “Wizards” punktiem.

Puslaika turpinājumā Porziņģis aizmeta garām vairākus metienus pēc kārtas, bet pirms puslaika pārtraukuma spēja atgūt precizitāti. Puslaiku vienradzis noslēdza ar 13 gūtajiem punktiem un piecām bumbām zem groziem.

“Celtics” pirmajā puslaikā realizēja 28 metienus un komanda kopā iekrāja 20 piespēles. Metienus ķelti realizēja ar 63,8% precizitāti, kas ļāva iekrāt 11 punktu pārsvaru (70:59).

Ķelti trešajā ceturtdaļā pārsvaru turpināja palielināt. Lielā mērā tas notika pateicoties augstajai metienu precizitātei. “Celtics” spēlētājiem grozā krita dažādas sarežģītības metieni, kas bija noteicošais faktors pārsvara palielināšanā.

Noslēdzošās 12 minūtes bija tikai formalitāšu kārtošana, tomēr “Celtics” vilciens neapstājās. Pēc piecām nospēlētām minūtēm “Celtics” bija guvusi jau 20 punktus, kamēr “Wizards” atbildēja ar diviem.

Ķeltu pārsvars bija pat 43 punkti (!!!), un tas bijis lielākais “Wizards” deficīts kopš 2017. gada.

Spēle noslēdzās ar graujošu Bostonas panākumu – 144:102. Punktus guva visi, kuriem nebija slinkums. “Celtics” metienus šajā mačā realizēja ar 61,5% precizitāti.

Individuāli veiksmīgo nogriezni turpina Kentaviuss Koldvels‑Poups. Četras iepriekšējās spēles viņam vismaz 20 punkti, bet šajā viņš tika pie 17 punktiem.

“Celtics” rindās vismaz 10 punktus guva septiņi spēlētāji, bet rezultatīvākais ar 32 punktiem (metienu precizitāte 71%) bija Džeilens Brauns. 22 punktus guva un septiņas rezultatīvas piespēles atdeva Džeisons Teitums.

Bostonas spēlētāji kopā atdeva 39 rezultatīvas piespēles, realizēja 23 no 44 tālmetieniem un pieļāva tikai septiņas kļūdas.

“Wizards” zaudējuma dēļ pārtrūkusi divu uzvarēto spēļu sērija. Nākamo spēli “Wizards” aizvadīs 6. aprīlī, izbraukumā tiekoties ar Kārlu Entoniju Taunsu un Minesotas “Timberwolves”.