Porziņģim 21+10 un garantēts “play-off”

Šonakt Nacionālajā basketbola asociācijā uzvaru guva Kristapa Porziņģa pārstāvētā komanda. Dalasas “Mavericks” ar 114:110 pārspēja Toronto “Raptors”, Kristapam Porziņģim gūstot 21 punktu un savācot desmit atlēkušās bumbas.

15.05.2021 09:35

Kristaps Porziņģis šonakt laukumā pavadīja 34 minūtes, kurās izcēlās ar “double-double”. Viņa rēķinā desmit atlēkušās bumbas un 21 punkts (2p. 6/14, 3p. 3/5), kā arī divas rezultatīvas piespēles. Porziņģis četras reizes pārkāpa noteikumus un spēli pabeidza ar +/- rādītāju plus astoņi, kas bija otrs labākais komandā.

Porziņģa komandai šonakt gūtā uzvara ļāva garantēt vietu Rietumu konferences labāko sešiniekā un attiecīgi vietu izslēgšanas spēlēs. Pirmajā kārtā būs jācīnās pret Denveras “Nuggets” vai Losandželosas “Clippers” komandām.

Dalasai šonakt “triple-double” savāca Luka Dončičs, kuram gan īpaši neveicās tālmetienos (trāpīts viens no astoņiem). Dončičs guva 20 punktus, veica 11 rezultatīvas piespēles un savāca desmit atlēkušās bumbas. Viņam tas bija desmitais “triple-double” šosezon un 35. savā NBA karjerā.

Rezultatīvu maču Dalasai aizvadīja arī Džeilens Bransons, iemetot 19 punktus, kamēr Dorians Finnijs-Smits pievienoja 17 punktus. Toronto šo spēli aizvadīja septiņu spēlētāju sastāvā, turpinot cīnīties ar traumām. 31 punktu “Raptors” rindās guva Džeilens Heriss, bet 26 punktus pievienoja cits jaunais spēlētājs Malači Flins.

Par spīti savam īsajam rezervistu soliņam, “Raptors” spēles izskaņā prata pabojāt “Mavericks” nervus. Dalasa pēdējā ceturtdaļā pārsvarā atradās vairāk nekā desmit punktu vadībā, bet Toronto pēdējās minūtēs pietuvojās un 13 sekundes pirms beigām rezultāta starpību samazināja līdz diviem punktiem. Dalasai pēdējās sekundēs visus četrus soda metienus trāpīja Džošs Ričardsons, un uzvara tika nosargāta.