Porziņģim 22 punkti un sešas piezīmes, “Mavericks” uzvar papildlaikā

05.08.2020 09:02

Otrdien, 4. augustā, Latvijas basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” pārtrauca divu zaudējumu sēriju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), ar 114:110 papildlaikā pieveicot Sakramento “Kings”. Porziņģis nopelnīja sešas personīgās piezīmes.

Dalasas “Mavericks” komandai pirmās divas spēles pēc regulārās sezonas atsākšanās izvērtās saspringtas, taču ne ar sev labvēlīgu izskaņu – piedzīvotas neveiksmes gan pret Hjūstonas “Rockets” (149:153), gan Fīniksas “Suns” (115:117). Porziņģis abos mačos bija izcēlies ar vismaz 30 gūtiem punktiem, bet “Mavericks” par spīti zaudējumiem jau nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs pirmo reizi kopš 2015./16. gada sezonas.

Divi zaudējumi abās iepriekšējās spēlēs bija arī šī vakara pretiniekiem “Kings”, kas piekāpās attiecīgi Sanantonio “Spurs” (120:129) un Orlando “Magic” (116:132) vienībām. Līdz ar to abas komandas bija izsalkušas gūt pirmo uzvaru.

Sakramento “Kings” izcēlās ar daudz labāku precizitāti pirmajā ceturtdaļā, trāpot deviņus no sešpadsmit tālmetieniem, kamēr “Mavericks” spēja iemest tikai vienu no sešiem izmestajiem metieniem no distances, ko realizēja Trejs Bērks. Tas rezultējās ar Dalasas nonākšanu iedzinējos jau spēles sākumā ar 27:37.

Otrajā ceturtdaļā Rika Kārlaila trenētā komanda uzsāka pakaļdzīšanos, līdz puslaika pārtraukumam samazinot deficītu līdz četriem punktiem – 56:60. Porziņģis pirmajā puslaikā guva 14 punktus, bet Dončičs “Mavericks” komandā bija rezultatīvākais ar 18 punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

Trešajā ceturtdaļā Dalasa iemeta tikai 19 punktus (starp citu, tikpat daudz, cik iepriekšējā spēlē pret “Suns”), taču pietiekoši labi darbojās aizsardzībā, pretiniekiem ļaujot gūt 22 punktus. Līdz ar to 12 minūtes līdz pamatlaika beigām “Kings” komandai bija septiņu punktu pārsvars – 82:75. Ar rezultativitāti pēdējā ceturksnī Dalasai izcēlās gan Porziņģis, gan Dončičs, gan Dorians Finijs-Smits, taču vadību iegūt neizdevās līdz pat pamatlaika beigām.

Pēdējās divās ar pusi minūtēs pie rezultāta 91:95 tālmetienu guva Tims Hārdavejs juniors, bet vienu no diviem soda metieniem iemeta Maksi Klēbers, izlīdzinot rezultātu. Pēdējos uzbrukumos abas komandas bija tuvu uzvaras izraušanai, taču abos grozos bumba negribīgi nolēkāja pa stīpu un grozā nekrita, kas nozīmēja papildlaiku.

Spēles pagarinājumā, kur nevarēja piedalīties Porziņģis, ar svarīgiem punktiem atzīmējās gan Hārdavejs juniors, gan Dončičs, gan arī Finijs-Smits, bet “Mavericks”, atkal saspringtā mačā, izcīnīja pirmo uzvaru oficiālā spēlē “Disneja Pasaulē” – 114:110. Slovēnis Luka Dončičs atkal bija rezultatīvākais spēlētājs “Mavericks” komandā, izceļoties ar 34 punktiem, 20 (!) atlēkušajām bumbām, 11 rezultatīvām piespēlēm un tādējādi nopelnot 16. “triple-double” šajā sezonā.

22 punktus pievienoja arī Tims Hārdavejs juniors. Tikmēr “Kings” labā 28 punktus iemeta De’Ārons Fokss, bet ar “double-double” (12+13) izcēlās Nemaņa Bjelica. Jāpiemin arī sliktā “Mavericks” precizitāte no tālās distances (9/41 jeb 22%), par spīti kurai viņi tomēr izcīnīja panākumu.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadītajās 27:21 minūtēs guva 22 punktus (10/11 soda metieni, 6/11 divpunktu metieni, 0/7 tālmetieni), septiņas atlēkušās bumbas (trīs uzbrukumā), divas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, trīs kļūdas, sešas personīgās piezīmes, kā arī negatīvu +/- rādītāju -5. Jāpiemin, ka viņam šoreiz neizdevās nobloķēt nevienu pretinieku metienu.

Nākamo spēli Dalasas “Mavericks” aizvadīs 7. augustā pulksten 01:30 pēc Latvijas laika, tiekoties ar iespējamo izslēgšanas spēļu pirmās kārtas pretinieci Losandželosas “Clippers” (45-21).