Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim 22 punkti “Wizards” zaudējumā “Bucks” vienībai

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piecu uzvaru sērija pārtrūkusi Kristapa Porziņģa pārstāvētājai Vašingtonas “Wizards”. Burvji izbraukumā ar 113:123 piekāpās Milvoki “Bucks”, kuras rindās ar 55 punktiem atzīmējās Jannis Adetokunbo. Tas ir jauns spēlētāja gūto punktu rekords.

Brūks Lopess un Kristaps Porziņģis. (Foto: AFP.Scanpix)
04.01.2023 09:33

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis nospēlēja 35 minūtes, kuru laikā guva 22 punktus (1p. 6/6, 2p. 5/8, 3p. 2/5), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva četras piespēles, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, pieļāva trīs kļūdas, saņēma piecas piezīmes un spēli noslēdza ar otro sliktāko +/- rādītāju komandā (-15).

Pēc vairāku spēļu izlaišanas “Wizards” rindās atgriezās Bredlijs Bīls, tomēr prieki bija īsi. Bīls atjaunoja izārstēto augšstilba muskuļa savainojumu un nospēlēja vien 13 minūtes, kuru laikā guva astoņus punktus un atdeva četras piespēles.

Savainojumā iedzīvojās arī Daniels Gefords, kurš nospēlēja 29 minūtes, elkoņa sāpju dēļ pametot spēli priekšlaicīgi. Gefordam šajā laikā 11 punkti, 12 atlēkušās bumbas un divas piespēles.

Pirmajā puslaikā “Bucks” Jaņņa Adetokunbo vadībā iekrāja 12 punktu pārsvaru (61:49). Mājinieki realizēja teju 50% metienu (24/50), kamēr “Wizards” grozā raidīja 18 no 46 metieniem. Porziņģis pirmajā puslaikā otrais rezultatīvākais spēlētājs laukumā ar 13 punktiem.

Trešo ceturtdaļu labāk aizvadīja “Wizards”. Porziņģa komandai izdevās atspēlēt septiņus punktus no kopējā deficīta, jo uzlabojās metienu precizitāte (62.5%).

Noslēdzošajās 12 minūtēs “Wizads” tomēr neizdevās atspēlēt atlikušo daļu no deficīta. Tādējādi Porziņģa vienība piedzīvoja pirmo zaudējumu sešu aizvadīto spēļu laikā. Pātrūka garākā “Wizards” šīs sezonas uzvaru sērija.

Adetokunbo uzvarā pār “Wizards” laboja karjeras rekordu gūtajos punkos. Grieķis guva 55 punktus (1p. 15/16, 2p. 20/30, 3p. 0/3), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, atdeva septiņas piespēles un pārtvēra divas bumbas.

Pēc vairāku spēļu izlaišanas atgriezās Drū Holidejs, kurš spēli sāka no rezervistu soliņa un 19 minūšu laikā guva sešus punktus. 21 punkts, 12 atlēkušās bumbas un seši bloķēti metieni uzvarā Brūkam Lopesam.

Nākamo spēli “Wizards”, kas šobrīd ar bilanci 17-22 ieņem 10. vietu Austrumos, aizvadīs 7. janvārī. Burvji izbraukumā mērosies spēkiem ar Oklahomsitijas “Thunder”.

NBA vienībai Vašingtonas “Wizards” vajadzēja spēlēt aizsardzībā kā vienotai komandai, lai būtu bijusi iespēja apturēt Milvoki “Bucks” līderi Janni Adetokunbo, pēc neveiksmes pret “Bucks” secināja Porziņģis.

“Tam bija jābūt komandas darbam, lai apstādinātu tādu spēlētāju kā Jannis Adetokunbo, jo ir ļoti grūti viņu apturēt, kad viņš spēlē jūtas komfortabli,” norādīja Latvijas basketbolists. “Mums vajadzēja atgriezties aizsardzībā atpakaļ ātrāk.”

“Wizards” sastāvā ir atgriezies Bredlijs Bīls un vietu sākumsastāvā ir nopelnījis arī Daniels Gafords, ko Porziņģis vērtēja pozitīvi.

“Domāju, ka tas ir labs veids, kā mēs sākam spēles. Gafords laukumā ļoti palīdz, var just viņa pienesumu ne tikai aizsardzībā, bet arī uzbrukumā, cīnoties par atlēkušajām bumbām,” skaidroja Porziņģis. “Man patīk, kad viens no mums mēģina bloķēt pretinieku, bet otrs tad var iet pēc atlēkušās bumbas, kas nerada caurumus aizsardzībā.”

Viņš arī neslēpa, ka reizēm šajā mačā “Wizards” basketbolisti, cenšoties mainīt spēles gaitu, uzbrukumā metienus izpildīja pārāk ātri, kam sekoja lēna komandas atgriešanās aizsardzībā.

“Jo labāk sagatavots metiens, jo ātrāk varēsim atgriezties aizsardzībā,” izcēla spēlētājs. “Dažreiz varbūt bija sasteigti metieni vai arī tie bija negaidīti. Pretinieki, protams, arī bija spēcīga komanda, kas mēģina izcīnīt vēl vienu čempiontitulu.”