Porziņģim 23+10 un sulīgs danks pret Valančūnu, “Wizards” piekāpjas “Pelicans”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) savā starpā tikās divu Baltijas basketbolistu komandas. Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” savā laukumā uzņēma lietuvieti Jonu Valančūnu un Ņūorleānas “Pelicans”. Viesi uzvarēja šo spēli ar 112:132. Porziņģim 23 punkti un 10 atlēkušās bumbas, bet Jons Valančūns izcēlās ar 27 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.

10.01.2023 09:30

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Ņūorleānas “Pelicans” (112:132) uz parketa pavadīja teju 34 minūtes. Sev atvēlētajā laikā Porziņģis iekrāja double-doubleVienradzis guva 23 punktus (1p. 4/4, 2p. 5/11, 3p. 3/5), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas (trīs uzbrukumā), atdeva piespēli, pieļāva kļūdu un nopelnīja +/- rādītāju mīnus divi.

Latvietis šosezon aizvadījis 37 spēles, kuru laikā 14 reizes ticis pie double-double. Porziņģa karjeras rekords šajā statistikas rādītājā ir 25. Tas tika uzstādīts 2019./20. gada sezonā (Porziņģis nospēlēja 57 spēles). Pagājušajā sezonā 51 spēles laikā viņam 15 double-double.

“Wizards” iesāka spēli ļoti labi, veicot izrāvienu 10:0. Četri punkti, no kuriem divi tika gūti ar danku, Porziņģa kontā. Ceturtdaļās turpinājumā “Pelicans” atguvās no starta šoka un noslēdza ceturtdaļu ar minimālu deficītu (35:37). 16 punkti Sīdžejam Makolumam.

Otrajā ceturtdaļā “Pelicans” pārņēma vadību. Šo procesu sekmēja lietuvietis Jons Valančūns, kurš ceturtdaļā guva 14 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem. Pirmo puslaiku “Wizards” noslēdza ar 12 punktu deficītu (56:68).

Trešā spēles ceturtdaļa noslēdzās ar neizšķirtu (32:32). Porziņģis šajā ceturtdaļā bija rezultatīvākais spēlētājs laukumā. Latvietis tika pie 11 punktiem. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm “Wizards” bija 12 punktu deficīts (88:100).

“Pelicans” iesāka ceturto ceturtdaļu ar izrāvienu 15:0, noņemot visus jautājumus, kura komanda uzvarēs šo dueli. “Wizards” padevās neliels atbildes izrāviens, bet spēli ar pārliecinošu panākumu noslēdza “Pelicans” – 132:112.

Kails Kuzma bija otrais rezultatīvākais spēlētājs “Wizards” komandā. Viņam 19 punkti un astoņas atlēkušās bumbas. Korijs Kisperts realizēja piecus tālmetienus, spēli noslēdzot ar 17 gūtajiem punktiem. Vismaz divus punktus guva visi spēlētāji, kuri izgāja laukumā.

Makolums bija rezultatīvākais “Pelicans” spēlētājs. Viņam 34 punkti. Valančūns spēli noslēdza ar 27 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām. Nadži Maršāls turpina izmantot sev dotās iespējas – šajā spēlē 18 gūtie punkti.

“Wizards” zaudējusi trešo spēli pēc kārtas. Ar bilanci 17-24 tā šobrīd ieņem 12. vietu Austrumos, atpaliekot no 10. vietā esošās Atlantas “Hawks” par divām uzvarām.

Nākamo spēli “Wizards” aizvadīs savā laukumā pret Čikāgas “Bulls”.

Vašingtonas “Wizards” komandas izpildījums pirmdienas NBA mačā bija slikts, pēc zaudējuma secināja Porziņģis.

“Wizards” šajā mačā pieļāva 20 kļūdas, pēc kurām pretinieki guva 39 punktus. “Pelicans” kļūdījās tikai deviņas reizes. Kļūdu daudzumu pēcspēles preses konferencē minēja ne tikai komandas galvenais treneris Vess Anselds juniors, bet arī Porziņģis.

“Pirmais, kas nāk prātā – kļūdas. Pārāk daudz atdevām bumbu pretiniekiem. Atgādina nedaudz spēli pret Oklahomasitijas “Thunder”, kurā pretiniekiem bija labs spēles ritms, saspēle, agresivitāte. Slikta spēle mūsu izpildījumā, īsti nevarējām iespēlēties kā komanda. Ne tas labākais mačs, taču priekšā vēl vairākas mājas spēles un tiksim ar to galā,” stāstīja Porziņģis.

“Sākums bija pietiekami labs, bet pēc pārtraukuma viņiem bija izrāviens. Gribējām spēlēt atklātu basketbolu un skatīties, kādā gultnē ievirzās spēle, taču pretinieki spēra soli uz priekšu, izdarot spiedienu. Nespējām atbildēt uz viņu spēli,” turpināja Latvijas basketbolists.

Porziņģis uzreiz nevarēja rast izskaidrojumu daudzajām kļūdām, kas pirms tam šajā sezonā nebija raksturīgi “Wizards” komandai.

“Varbūt riskējām pārāk daudz un bijām agresīvi situācijās, kur to nevajadzēja. Nebija labs ritms uzbrukumā, kas nav tikai mūsu vaina, bet arī pretinieku nopelns,” minēja Porziņģis.