Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Porziņģim 23+12, ”Mavericks” otro reizi pēc kārtas zaudē Fīniksai

Naktī uz sestdienu otro zaudējumu pēc kārtas pret Fīniksas ”Suns” Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) ietvaros piedzīvoja Kristapa Porziņģa Dalasas ”Mavericks”. Aizvadot neveiksmīgu ceturto ceturtdaļu, ”Mavericks” piekāpās ar 104:112. Porziņģis spēli noslēdza ar ”double-double” – 23 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.

20.11.2021 08:39

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja gandrīz 30 minūtes, kuru laikā guva 23 punktus (1p. 4/4, 2p. 5/7, 3p. 3/6), izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārķēra divas pretinieku piespēles, kā arī vienu reizi bloķēja pretinieku metienu. Spēli latvietis noslēdza kā savas komandas rezultatīvākais basketbolists.

Otro spēli pēc kārtas ‘’Mavericks’’ spēlēja bez tā līdera Lukas Dončiča, kurš spēlē pret Denveras ‘’Nuggets’’ iedzīvojās potītes savainojumā. Ilgāku laiku Dalasai nevar palīdzēt arī Maksi Klēbers.

Fīniksas ‘’Suns’’ izcīnīja savu 11. uzvaru pēc kārtas, kas ir komandas ilgākā uzvaru sērija kopš 2009./2010. gada sezonas. Otro pēc kārtas pagājušās sezonas fināliste izcīnīja tieši pret Dalasas ‘’Mavericks’’.

Spēli izšķīra ceturtā ceturtdaļa, kurā krietni pārliecinošāk laukumā darbojās ‘’Suns’’ basketbolisti, to uzvarot atsevišķi ar 33:20. Fīniksa dominēja soda laukumā, no kura guva 44 no 112 punktiem, kā arī rezervistu pienesums bija lielāks kā Dalasai – 43:31.

Spēlē vadība mainījās 19 reizes, bet piecas reizes bija neizšķirts. ‘’Suns’’ dominēja zem groziem, kur savu pārākumu pierādīja Deandrē Eitons, savācot 17 atlēkušās bumbas. Šajā statistikas elementā Fīniksa bija pārliecinoša – 53:40.

Saspēles vadītājs Kriss Pols turpina būt viens no līgas labākajiem piespēlētājiem, šīs nakts uzvaru kaldinot ne tikai ar 18 punktiem, bet arī 14 rezultatīvām piespēlēm.

Fīniksai seši basketbolisti guva vairāk par desmit punktiem (Mikels Bridžess, Devins Bukers, Kriss Pols, Kamerons Džonsons, Kamerons Peins un Džamals Makgī), kamēr Dalasai četri spēlētāji izcēlās ar vairāk kā desmit punktiem (Kristaps Porziņģis, Tims Hārdevejs, Džeilens Bransons, Dorians Finijs-Smits).

Lai arī Fīniksai tā bija 11. uzvara pēc kārtas, komanda Rietumos neieņem pirmo vietu. ‘’Suns’’ atrodas otrajā pozīcijā, esot aiz Goldensteitas ‘’Warriors’’. Par spīti diviem zaudējumiem pēc kārtas ‘’Mavericks’’ joprojām nosargājusi ceturto vietu Rietumos (9-6).

Nākamo spēli ‘’Mavericks’’ aizvadīs svētdien, kad plkst. 21:30 pēc Latvijas laika spēkosies pret pēdējo divu gadu pretinieci izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Losandželosas ‘’Clippers’’.