Porziņģim 27 punkti, “Wizards” izsēj 17 punktu pārsvaru un piekāpjas “Thunder”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) sāpīgu zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā ar 120:121 piekāpās jaunākajai līgas komandai Oklahomsitijas “Thunder”. Porziņģis guva 27 punktus, bet uzvarētāju labā ar 42 punktiem un uzvaras metienu atzīmējās Šejs Gildžess-Aleksandrs.

Vašingtonas ''Wizards'' latvietis Kristaps Porziņģis (#6). (Foto: AP/Scanpix)
17.11.2022 09:40

Kristapa Porziņģa kontā zaudējumā pret Oklahomsitijas “Thunder” (120:121) 27 punkti (1p. 7/9, 2p. 4/8, 3p. 4/7), deviņas atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, bloķēts metiens, pārtverta bumba, divas kļūdas, piezīme un +/- rādītājs +16.

Vašingtonas “Wizards” maču iesāka vareni. Pirmajā ceturtdaļā ātri tika izveidots padsmit punktu pārsvars. Bredlijs Bīls un Porziņģis pirmajās deviņās minūtēs kopā guva 19 punktus – vairāk nekā visa “Thunder” komandā kopā.

Bīlam un Porziņģim pametot laukumu, “Thunder” ieskrējās un visu burvju pārsvaru pārvērta putekļos – otrās ceturtdaļas sākumā rezultāts uz tablo bija neizšķirts (37:37).

Latvietis atgriezās laukumā, realizēja divus tālmetienus un palīdzēja “Wizards” atkal izvirzīties vadībā (52:42). Pirmo puslaiku “Wizards” noslēdza ar +13 (67:54), bet Porziņģis ar 20 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs laukumā.

“Wizards” pirmajā puslaikā realizēja 14 no 20 tālmetieniem (70% precizitāte). 14 realizētie tālmetieni ir jauns Vašingtonas komandas rekords pirmajā puslaikā.

Trešās ceturtdaļas sākumā Porziņģis realizēja trešo trejaci šajā spēlē, palielinot “Wizards” pārsvaru, tomēr ceturtdaļas turpinājums tik spīdošs mājiniekiem vairāk nebija. “Thunder” ar fantastisko Šeju Gildžesu-Aleksandru priekšgalā atkal atspēlējās un trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām jau bija vadībā (82:81).

Noslēdzošā ceturtdaļa un it īpaši tās pēdējās minūtes bija ļoti aizraujošas. Vairākas reizes notika vadības maiņas, bet sešas sekundes pirms pamatlaika beigām Bīls ar pustālo metienu panāca 120:118 par labu “Wizards”.

Ar to viss nebeidzās. Lieliskais Gildžess-Aleksandrs sekundi pirms pamatlaika beigām realizēja tālmetienu, nodrošinot “Thunder” uzvaru. “Wizards” zaudējuma dēļ pārtrūkusi četru uzvarēto maču sērija.

Bīls ar 25 punktiem bija otrais rezultatīvākais “Wizards” spēlētājs. Viņam arī sešas atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvās piespēles. Kails Kuzma bija vienas rezultatīvās piespēles attālumā no triple-double. Kolorītais uzbrucējs atzīmējās ar 18 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un deviņām piespēlēm. Tāpat viņam septiņas kļūdas.

Gildžess-Aleksandrs maču noslēdza ar 42 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un septiņām piespēlēm. Lugencs Dorts bija otrais rezultatīvākais uzvarētāju rindās. Viņam 16 punkti.

Vašingtona 15 mačos iekrājusi bilanci 8-7. Ar astoņām uzvarām tā šobrīd ieņem septīto pozīciju NBA Austrumu konferencē.