Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim 28+9 un soda metienu rekords, “Wizards” ceturtais zaudējums pēc kārtas

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 111:115 atzina Čikāgas “Bulls” pārākumu. Porziņģis sesto spēli pēc kārtas guva vismaz 20 punktus.

Kristaps Porziņģis danko Čikāgas grozā. (Foto: USA Sports Today. Scanpix)
08.12.2022 09:16

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Čikāgas “Bulls” (111:115) uz parketa pavadīja 34 minūtes un 36 sekundes. Šajā laikā latvietis guva 28 punktus (1p. 12/16, 2p. 8/11, 3p. 0/6), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva četras piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja divus metienus, pieļāva piecas kļūdas, saņēma trīs piezīmes un spēli noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju (-14).

Vismaz 20 punktus Porziņģis guvis sešās spēlēs pēc kārtas. Latvietis piekto spēli pēc kārtas ticis pie vismaz vienas pārtvertās bumbas un vismaz viena bloķētā metiena.

Porziņģis šajā spēlē uz soda metiena līnijas stājās 16 reizes, grozā raidot 12 sodiņus. Tas ir atkārtots karjeras rekords realizētajos soda metienos, savukārt izmestajos soda metienos latvietis sasniedzis jaunu NBA karjeras rekordu.

Pirmajās 12 minūtēs “Bulls” basketbolisti iekrāja septiņu punktu pārsvaru (29:22). Šajā nogrieznī “Bulls” realizēja trīs tālmetienus, kamēr “Wizards” basketbolisti no tālās distances palika sausā.

Otrajā ceturtdaļā “Wizards” četrus punktus no deficīta atspēlēja (27:23), lai arī labāka metienu precizitāte bija mājiniekiem (52.6% pret 41.7%). Porziņģis šajā ceturtdaļā guva astoņus punktus.

“Wizards” atspēlējas un izvirzījās vadībā. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm burvji bija vadībā ar 81:80. Porziņģis atspēlēšanos sekmēja ar septiņiem gūtajiem punktiem, bet vismaz divus punktus guva visi spēlētāji, kas izgāja laukumā.

Spēles noslēguma nogriezni labāk aizvadīja mājinieki. “Bulls” prata iekrāt nelielu pārsvaru, kas “Wizards” basketbolistiem spēles beigās lika pārkāpt noteikumus un sūtīt “Bulls” uz soda metiena līnijas.

Čikāgas spēlētājiem roka nenotrīcēja, un mājinieki svinēja uzvaru ar 115:111. “Wizards” ceturto spēli pēc kārtas laukumu pameta zaudētājas lomā. Ar bilanci 11-14 Porziņģa pārstāvētā vienība šobrīd ieņem 10. vietu Austrumos.

Kails Kuzma bija otrais rezultatīvākais “Wizards” basketbolists šajā spēlē. Viņam 21 punkts un piecas atlēkušās bumbas. Vismaz 10 punktus kopumā guva seši Vašingtonas basketbolisti.

Uzvarētāju rindās trīs spēlētāji atzīmējās ar vismaz 25 punktiem. Demāram Derouzenam 27+7, Zakam Lavīnam 25+7+5, bet Nikola Vucevičs spēli noslēdza ar 25 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un trīs piespēlēm.