Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim 30+9, Vašingtona revanšējas “76ers” un pārtrauc trīs zaudējumu sēriju

Trīs zaudējumu sēriju Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt pārtrauca Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards”. Vienība sīvā cīņā izbraukumā ar 121:111 pieveica Filadelfijas ”76ers”.

Kristaps Porziņģis. (Foto: AFP/Scanpix)
03.11.2022 09:32

Abām vienībām šī bija otrā savstarpējā cīņa šosezon. Naktī uz otrdienu ”Wizards” savā laukumā Filadelfijas basketbolistiem piekāpās ar rezultātu 111:118.

Kristaps Porziņģis šoreiz laukumā pavadīja 34 minūtes, kurās guva 30 punktus (1p. 11/11, 2p. 8/9, 3p. 1/4), savāca deviņas atlēkušas bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja trīs metienus un pārtvēra vienu bumbu. Porziņģis bija rezultatīvākais spēlētājs komandā.

Produktīvs bija arī Bredlijs Bīls, kurš sekmēja savas komandas triumfu ar 29 punktiem (1p. 6/7, 2p. 10/15, 3p. 1/2), piecām rezultatīvām piespēlēm un divām atlēkušajām bumbām.

Rezultatīvākais no ”76ers” spēlētājiem tikmēr bija Tairīss Maksijs, kura kontā 32 punkti (1p. 5/8, 2p. 6/11, 3p. 5/9), četras rezultatīvas piespēles un divas atlēkušās bumbas.

Spēli veiksmīgāk iesāka burvji, kuri atradās nelielu solīti priekšā. Otrajā ceturtdaļā abas komandas demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu un pēc puslaika +6 Vašingtonai.

Trešais ceturksnis šajā spēlē bija rezultatīvākais Filadelfijas izpildījumā šosezon. Mājiniece guva 39 punktus, deficītu samazinot līdz minimumam. Izšķirošajā nogrieznī atgūties gan neizdevās un izskaņā zaudējums ar -10.

”76ers” slimības dēļ spēlēja bez sava līdera Džoela Embīda.

”Wizards” astoņās cīņās ir tikusi pie četrām uzvarām, balansējot uz izslēgšanas un pārspēļu zonas robežas Austrumu konferencē.

Nākamo cīņu Porziņģis ar partneriem NBA aizvadīs jau naktī uz sestdienu, kad savā laukumā uzņems Bruklinas ”Nets”. Spēles sākums pulksten 1 pēc Latvijas laika.

Komanda pēc iepriekšējā mačā piedzīvotā zaudējuma izdarījusi pareizos secinājumus, trešdien pēc atkārtotās tikšanās un uzvaras pār Filadelfijas “76ers” norādīja Porziņģis.

“Izdarījām pareizos secinājumus un tikām pie rezultāta, kuru vēlējāmies,” pēc panākuma sacīja latvietis. “Filadelfijai ir laba komanda. Viņiem bija vairāki izrāvieni, laba trešā ceturtdaļa, kad guva 39 punktus, taču mēs darījām to, kas ir jāizdara ceturtajā ceturtdaļā un uzvarējām.”

Porziņģis arī atzina, ka “76ers” centra Džoela Embīda nespēlēšana viņam atvieglojusi darbu. “Nav jāpatērē visa enerģija, cīnoties pret puisi, kurš ir par 100 mārciņām [45,4 kg] smagāks nekā es,” sacīja Latvijas basketbolists. “Protams, ka man tas nāk par labu.”

“Zinām, cik lielu ieguldījumu var komandas spēlē sniegt Džoels [Embīds]. Šoreiz spējām izmantot Porziņģa augumu,” pēc mača teica “Wizards” otrs rezultatīvākais spēlētājs Bredlijs Bīls. “Tomēr laukumā ir jāpieņem lēmumi. Viņš [Porziņģis] var pārmest tev pāri, viņš prot izkārtot sev vietu un mest, ir ļoti daudzpusīgs un nepietiekami novērtēts aizsardzībā.”

“Prieks, ka mums izdevās labs mačs,” piebilda Bīls. “Mēs būsim duets, ar kuru jārēķinās.”