Porziņģim 32+12, lauzts deguns un zaudējums Memfisai

06.02.2020 09:03

Trešo ļoti rezultatīvo ”double-double” pēc kārtas sakrājis Kristaps Porziņģis, kurš Nacionālajā basketbola asociācijā iemeta 32 punktus Dalasas ”Mavericks” sastāvā. Dalasas komanda savā laukumā ar 107:121 piekāpās citai pozitīvā pārsteiguma autorei Rietumu konferencē Memfisas ”Grizzlies”.

Kristaps Porziņģis nospēlēja 29 minūtes, kurās tika pie 32 punktiem (1p. 7/7, 2p. 5/9, 3p. 5/11) un 12 atlēkušajām bumbām. Viņam arī divas rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas, kā arī viens bloķēts metiens. Viņam arī trīs piezīmes un +/- rādītājs plus četri. Pēc spēles latviešu uzbrucējs apstiprināja, ka viņam ir deguna lūzums. Sīkāka informācija par traumas nopietnību un tās sekām būs zināma pēc sīkākas izmeklēšanas.

Šī bija trešā spēle pēc kārtas, kurā Porziņģis pārsniedzis 30+10 robežas – iepriekš 35+12 pret Hjūstonu un 38+12 pret Indiānu. Tā ir pirmā reize Porziņģa karjerā, kad viņam to izdevies paveikt trīs mačos pēc kārtas, turklāt šosezon ar līdzīgu sēriju NBA var lepoties tikai trīs citi spēlētāji – viņa komandas biedrs Luka Dončičs, iepriekšējās sezonas MVP Jannis Adetokunbo un iepriekšējās sezonas finālsērijas MVP Kavai Lenards.

Porziņģis ļoti rezultatīvi aizvadīja pirmo puslaiku, kurā iemeta 24 punktus, trāpot trīs tālmetienus. Memfisa otrajā ceturtdaļā veica nelielu izrāvienu, taču ar Porziņģa palīdzību Dalasa spēja samazināt atstatumu un pārtraukumā doties ar līdzvērtīgo rezultātu 56:59.

Trešajā ceturtdaļā ”Grizzlies” pamazām atrāvās tālāk, un par svarīgu pavērsienu izrādījās epizode ceturtdaļas vidū, kad Porziņģis cieta nelielu savainojumu cīņā zem groza. Cīņā par atlēkušo bumbu Džošs Džeksons netīšām ar elkoni trāpīja latviešu uzbrucējam pa degunu, un Porziņģis ar asiņojošu seju bija spiests atstāt laukumu. Viņš drīz gan atgriezās laukumā, taču šajā laikā ”Grizzlies” savu pārsvaru palielināja no 81:71 līdz 95:74.

Trešajā ceturtdaļā ”Grizzlies” uzvarēja ar 41:22, un šis pārsvars izrādījās izšķirošs. Daudz labāk nospēlēja Memfisas rezervisti, kamēr Dalasas rezervisti pirmajās trīs ceturtdaļās guva tikai deviņus punktus. Pēdējā ceturtdaļā šo statistiku izdevās uzlabot, astoņus punktus savāca šosezon minimāli spēlējušais Kortnijs Lī, taču ”Grizzlies” uzvara nopietni vairs netika apdraudēta. Memfisa izrādījās pārāka ar 121:107.

Šis panākums ļāva Memfisai, kas šonakt, kā ziņo ESPN, panākusi vienošanos par šosezon vēl nespēlējošā Andrē Igudalas aizmainīšanu uz ”Heat”, pakāpties virs 50% uzvarēto spēļu robežas. Memfisai tā ir sestā uzvara septiņu spēļu periodā, un šonakt četri ”Grizzlies” spēlētāji guva vismaz 18 punktus, turklāt visi šie spēlētāji (Morants, Džarens Džeksons, Klārks un Džounss) ir jaunāki par 24 gadiem. Debitants Morants bija rezultatīvākais, iemetot 21 punktu ar lielisku precizitāti (10/12 no spēles). Lietuviešu centram Jonam Valančūnam divcīņā ar Porziņģi pie lielas punktu ražas neizdevās tikt, un viņš pabeidza spēli ar 6+10.

Dalasas sastāvā, kurā joprojām traumas dēļ nebija Dončiča, Porziņģim ar 20 punktiem palīdzēja Džeilens Bransons, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles. Dalasa kopumā iemeta 17 tālmetienus, taču zaudēja cīņā zem groziem (42:52).

”Mavericks” nākamā spēle paredzēta pēc divām dienām, kad Porziņģis tiksies ar Dāvi Bertānu un, iespējams, Anžeju Pasečņiku ”Wizards” sastāvā.