Porziņģim 34+11 un karjeras rekords soda metienos, “Celtics” pieveic “Wizards”

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis iekrāja iespaidīgu double-double, savukārt viņa pārstāvētā Bostonas “Celtics” izcīnīja uzvaru pār latvieša bijušo klubu Vašingtonas “Wizards” – 133:129.

10.02.2024 09:38

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 32:53 minūtes, kuru laikā sabēra 34 punktus (2p. 7/14, 3p. 2/4, s.m. 14/14), noformēja double-double, savācot 11 atlēkušās bumbas, kā arī bloķēja vienu pretinieku metienu.

14 realizētie soda metieni ir Porziņģa karjeras rekords. Iepriekš liepājnieks četras reizes bija izpildījis pa 12 soda metieniem.

Bostonas “Celtics” pirmā puslaika beigās pieļāva deviņus bezatbildes punktus pretinieku izpildījumā un uz ģērbtuvēm devās ar mīnus septiņi (64:71).

Par mača lūzuma punktu kļuva trešais ceturksnis, kurā Džo Mazullas trenētā komanda uzvarēja ar 20 punktu pārsvaru, atspēlējoties un pārņemot vadības grožus.

Sekmīgajā trešajā spēles nogrieznī liels nopelns arī Porziņģim, kurš ceturtdaļas ietvaros sabēra 14 punktus un savāca piecas atlēkušās bumbas.

Cīņas pašā izskaņā “Wizards” prata pietuvoties līdz viencipara deficītam, tomēr būtiski “Celtics” pozīcijas neapdraudēja.

Ar 35 punktiem Bostonas vienībā rezultatīvākais bija Džeisons Teitums, kuram arī desmit bumbas zem groziem un astoņas piespēles. 20+7+5 Drū Holidejam, bet 18+7 Džeilenam Braunam.

“Wizards” rindās pa 24 punktiem sameta Korijs Kisperts un Deni Avdija. Izraēlietim arī 11 atlēkušās bumbas. Savukārt Bilalam Kulibalī 21 punkts un astoņas bumbas zem groziem.

“Celtics” basketbolisti izcīnīja trešo panākumu pēc kārtas. Ar 40 uzvarām 52 cīņās bostonieši joprojām ir līgas līderi.

Nākamo spēli Porziņģa pārstāvētā komanda aizvadīs svētdienas vakarā, kad pulksten 21.00 agrajā mačā viesosies pie Maiami “Heat” basketbolistiem.