Porziņģim 38 punkti, “Wizards” otrajā puslaikā izsēj +21 un zaudē Bruklinā

Vienu no savām rezultatīvākajām spēlēm karjerā Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadījis latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis, kura gūtie 38 punkti ir liepājnieka otrais augstākais rādītājs šosezon. Vašingtonas “Wizards” vienība izšķērdēja apjomīgu pārsvaru, izbraukumā piekāpjoties (123:125) Bruklinas “Nets” priekšā.

05.02.2023 08:41

27 gadus vecais Porziņģis šonakt laukumā pavadīto 32 minūšu un 49 sekunžu laikā trāpīja septiņus no 15 divpunktu metieniem, realizēja 80% (četrus no pieciem) trejačiem, kā arī grozā raidīja 12 no 13 soda metieniem.

Latvieša kontā arī pa piecām atlēkušajām bumbām un kļūdām, sešas piezīmes, pa divām rezultatīvām piespēlēm un bloķētiem metieniem, kā arī +/- koeficients +3.

Vašingtoniešiem lielāko daļu no spēles piederēja divciparu skaitlī mērāms pārsvars, pirmajā ceturksnī “Wizards” basketbolistiem veicot 21:4 izrāvienu un tādējādi uz brīdi iegūstot pat 23 punktu vadību (44:21). Porziņģis bija viens no apjomīgā izrāviena katalizatoriem, trāpot divus tālmetienus un gūstot astoņus punktus.

Porziņģis pirmajā ceturksnī realizēja visus piecus metienus no spēles, kā arī visus trīs soda metienus (kopumā 16 punkti), aizvadot vienu no savas karjeras spilgtākajām 12 minūtēm.

Latvietis ar 20 punktiem bija rezultatīvākais basketbolists pirmajā puslaikā, “Wizards” komandai puslaiku pārtraukumā dodoties ar visnotaļ komfortablu 18 punktu pārsvaru (73:55).

Atelpa Porziņģim nenāca par labu, liepājniekam trešajā ceturtdaļā realizējot vien divus no astoņiem metieniem no spēles. Ceturksnis nebija sekmīgs arī komandai kopumā, vašingtoniešiem ielaižot 37 punktus un “Nets” vienībai nodzēšot divas trešdaļas no 21 punkta deficīta (62:83), kas uz tablo bija vērojams otrā puslaika pirmajās minūtēs.

Noslēdzošajā ceturtdaļā Porziņģis atguva precīzu metienu izjūtu, uzņemoties iniciatīvu – Latvijas vadošais basketbolists ceturkšņa pirmajā daļā guva 13 (!) punktus pēc kārtas, turot “Wizards” komandu “virs ūdens”.

Izšķirošajā ceturtdaļā Porziņģa aktivitāte izpaudās ne vien gūtajos punktos, bet arī noteikumu pārkāpumos, latvietim desmit minūšu laikā sakrājot četras no sešām piezīmēm, kā rezultātā 2:51 minūti pirms finālsirēnas Porziņģim laukumu nācās neatgriezeniski pamest.

Pamatlaika izskaņā “Wizards” līdera lomu uzņēmās šonakt 18 punktus guvušais, kā arī astoņas rezultatīvas piespēles veikušais Monte Moriss, kurš noslēdzošajās minūtēs guva sešus punktus pēc kārtas, tomēr izšķirošā brīdī, 7,3 sekundes pirms beigām, rezultātam tobrīd esot 123:125, nespēja trāpīt soda metienus.

Bez savainotā līdera Kevina Durenta un maiņas darījumu pieprasījušā Kairija Ērvinga spēlējošā “Nets” otrajā puslaikā kopumā iemeta 70 punktus, no tiem 30 sakrājot Kemam Tomasam. 21 gadu vecais Japānā dzimušais basketbolists uzstādīja savas NBA karjeras rekordu, spēlēto 29 minūšu laikā gūstot 44 punktus (16/23 metienos no spēles, 8/9 soda metienos), kā arī savācot sešas atlēkušās bumbas un piecreiz rezultatīvi piespēlējot.

Tieši Tomass 12,2 sekundes pirms pamatlaika noslēguma guva uzvaras punktus, realizējot caurgājienu, kā arī pēcāk trāpot soda metienu, kas tika piešķirts par izraēlieša Deni Avdijas pārkāpumu.

Avdija šonakt bija otrais rezultatīvākais “Wizards” basketbolists, 34 minūšu laikā iemetot 23 punktus. Izšķirošu tālmetienu cīņas izskaņā netrāpīja Korijs Kisperts iemeta 15 punktus.

“Nets” basketbolists Edmonds Samners iemeta 29 punktus, kā arī Porziņģim izprovocēja sesto noteikumu pārkāpumu.

Divu dienu laikā divus sāpīgus zaudējumus piedzīvojusī “Wizards” komanda ar bilanci 24-28 izkrita no Austrumu konferences pirmā desmitnieka.