Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Porziņģim dod atpūtu, Dalasa smagi zaudē “Rockets”

Nacionālajā basketbola asociācijā Hjūstonas “Rockets” ar 133:108 sagrāva Dalasas “Mavericks”, kuras sastāvā šoreiz nebija Kristapa Porziņģa, kuram tika dota atpūta. Tikmēr Rodions Kurucs “Rockets” sastāvā guva divus punktus.

24.01.2021 09:44

Kristaps Porziņģis neilgi pirms spēles tika iekļauts to “Mavericks” spēlētāju lokā, kuru dalība mačā ir apšaubāma.

To vēlāk apstiprināja kluba galvenais treneris Riks Kārlails, norādot, ka iepriekšējās pusotras nedēļas laikā Porziņģis spēlējis daudz, turklāt Dalasai spēle bija arī vakar.

Ņemot vērā, ka Porziņģim šī ir atgriešanās laukumā pēc rudenī veiktās operācijas, nolemts sniegt viņam atpūtu un ļaut šodienas maču izlaist.

Spēles pieteikumā Porziņģis bija iekļauts un bija kopā ar komandu, taču palika rezervē.

Līdz ar to laukumā pret Rodionu Kurucu Porziņģis nedevās, tiesa, arī Kurucs spēlēja maz. Viņš joprojām bija ārpus regulārās “Rockets” rotācijas un devās laukumā tikai spēles izskaņā, kad Hjūstonas uzvara jau bija droša lieta.

Hjūstonai šī bija otrā izbraukuma spēle divās dienās, un sastāvā joprojām nebija vadošā centra Kristiana Vuda, toties laukumā atgriezās Džons Vols.

Hjūstonai izdevās uzvarēt otrajā mačā pēc kārtas, uzlabot savu bilanci līdz 6-9 un sarūpēt “Mavericks” sezonas lielāko zaudējumu.

Dalasai šī bija tikai piektā spēle savā laukumā šosezon un komandas sezonas bilance ir 8-8.

Vols iemeta tikai septiņus punktus, taču veica astoņas rezultatīvas piespēles un palīdzēja Erikam Gordonam sakrāt 33 punktus.

Porziņģa un dažu citu Dalasas vadošo spēlētāju nepiedalīšanos mačā izmantoja arī Demarkuss Kazinss, kurš guva 28 punktus un savāca 17 atlēkušās bumbas.

Hjūstona dominēja zem groziem un bija daudz precīzāka no visām distancēm, izcīnot likumsakarīgu uzvaru dienā, kad “Mavericks” nekas nekrita.

Dalasa jau pirmajā ceturtdaļā ielaida 38 punktus un nokļuva krietnos iedzinējos. Pēc pirmā puslaika rezultāts gan nebija bezcerīgs (59:70), taču trešajā ceturtdaļā šomēnes pamatīgi pārveidotā Hjūstonas komanda visu nokārtoja un beigās izcīnīja uzvaru ar 25 punktu pārsvaru.

Dalasa trāpīja tikai piecus tālmetienus, un neglāba arī Bobana Marjanoviča veiksmīgā iesaistīšanās spēlē no rezervistu soliņa – Marjanovičs guva 15 punktus un savāca 12 atlēkušās bumbas.

Savukārt Luka Dončičs savāca 26 punktus, trāpot 50% metienu no spēles. Viņam arī piecas atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles.

Dalasai nākamā spēle būs pēc divām dienām pret Denveras “Nuggets”.