Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa

Porziņģim “double-double” zaudējumā pret līgas līdervienību “Suns”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) zaudējumu pret līgas līdervienību Fīniksas “Suns” piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” (101:109). Spēle bija ļoti līdzīga, tomēr tās beigas labāk aizvadīja “Suns”. Porziņģim izdevās gūt 18 punktus un izcīnīt 11 atlēkušās bumbas.

Kristaps Porziņģis triec bumbu Fīniksas grozā. (Foto: USA Sports Today/Scanpix)
21.01.2022 09:38

Otro spēli divu dienu laikā aizvadīja Kristapa Porziņģa Dalasas “Mavericks”. Latvietis mačā pret Fīniksas “Suns” nospēlēja 32 minūtes, kuru laikā atzīmējās ar 18 punktiem (1p. 2/2, 2p. 5/11, 3p. 2/3).

Porziņģis tika arī pie 11 atlēkušajām bumbām zem groziem, vienas piespēles, diviem bloķētiem metieniem, kļūdas, četrām piezīmēm un +/- koeficienta plus viens. Porziņģim šis bija 88. double-double karjerā.

Luka Dončičs guva 28 punktus (1p. 8/11, 2p. 7/14, 3p. 2/9). Slovēnim izdevās izcīnīt astoņas atlēkušās bumbas un atdot tikpat rezultatīvas piespēles. Tāpat aizsargs pieļāva astoņas kļūdas, kas bija gandrīz puse no visām “Mavericks” kļūdām.

Dalasa, kas ir ceturtā labākā aizsardzības komanda visā NBA, pirmajā ceturtdaļā savā grozā ļāva iemest 22 punktus, bet “Suns” grozā rikšotāji iemeta 26 punktus. Lielu daļu punktu guva tieši Porziņģis un Dončičs.

Otrās ceturtdaļas sākumā “Suns” veica izrāvienu 10:2, dzēšot deficītu un izvirzoties vadībā, bet “Mavericks” atbildēja ar 8:0 ļoti īsā laika posmā. Tālmetienu iemeta Tims Hārdavejs un efektīvi atzīmējās Porziņģis – bloķēts metiens, “Alley-oop” danks un precīzs trejacis.

Pirmajā puslaikā, kuru “Mavericks” uzvarēja ar 53:45, “Suns” realizēja 37,8% metienu. No tālās distances Fīniksas basketbolisti izmeta 19 metienus, bet tikai divi no tiem bija precīzi, kamēr Dalasai izdevās realizēt septiņus no 20.

“Mavericks” trešās ceturtdaļas ievadā prata panākt 12 punktu pārsvaru, tomēr “Suns” īsā laika posmā atbildēja ar 12:2 izrāvienu un vēlreiz prata izvirzīties vadībā (69:68).

Komandas turpināja apmainīties ar izrāvieniem – trešās ceturtdaļas beigās “Mavericks” veica savu izrāvienu, iekrājot astoņu punktu pārsvaru pirms noslēdzošajām 12 minūtēm (82:74).

Tikpat aizraujošas izvērtās spēles beigas. “Suns” atspēlējās un trīs minūtes pirms noslēdzošās ceturtdaļas beigām atradās vadībā ar 99:97.

Nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām “Suns” izmantoja savas iespējas, panākot plus pieci un sasniedzot lielāko pārsvaru spēlē. “Suns” labāk aizvadīja spēles beigas, pierādot, kāpēc tā ir līgas labākā komanda – 109:101.

“Suns” vienībai izdevās uzvarēt “Mavericks” jau devīto reizi pēc kārtas. Līgas līdervienības bilance šobrīd ir 35-9.

“Mavericks” pārtrūkusi četru uzvarēto spēļu sērija. Ar bilanci 26-20 tā joprojām ieņem piekto vietu konferencē. Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs 24. janvārī, kad savā laukumā tā uzņems Memfisas “Grizzlies”.

28 punktus uzvarā guva Devins Bukers, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles, bet Kriss Pols atzīmējās ar 20 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm.

Džeilens Bransons guva 19 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Dalasas aizsargam arī sešas pieļautās kļūdas. Viņš un Dončičs kopā iekrāja 14 no 19 komandas pieļautajām kļūdām.