Porziņģim lielisks sniegums uzvarā pret Kuruca “Bucks”

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā aizvadīja otro spēli divu dienu laikā, un šonakt savā laukumā ar 116:101 uzveica Rodiona Kuruca pārstāvēto Milvoki “Bucks”, kas spēlēja bez Jaņņa Adetokunbo. Kurucs laukumā nedevās, bet Porziņģis ar 26 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām sekmēja “Mavericks” panākumu.

Kristaps Porziņģis (Foto: AFP/Scanpix)
09.04.2021 09:28

Kristaps Porziņģis aizvadīja otro spēli divās dienās un laukumā pavadīja 33 minūtes. Šajā laikā latvietis tika pie 26 punktiem (1p. 2/2, 2p. 6/13, 3p. 4/7), 17 atlēkušajām bumbām, vienas rezultatīvas piespēles un diviem bloķētiem metieniem. Porziņģis nopelnīja divas piezīmes un pieļāva vienu kļūdu. Latvieša +/- koeficients bija + 17.

Latvietis, aizvadot otro spēli divās dienās tikai otro reizi šosezon, bija vienas atlēkušās bumbas attālumā no karjeras rekorda atkārtošanas. Šis bija viņa 13. double-double šosezon un spēlēs, kad Porziņģis iekrāj double-double, “Mavericks” tikusi pie deviņiem panākumiem un četras reizes kapitulējusi. Lieliska vienradzim padevās noslēdzošā ceturtdaļa, kurā viņš guva 11 punktus ar perfektu precizitāti, palīdzot “Mavericks” ne tikai atspēlēt četru punktu deficītu, bet arī uzvarēt visu spēli. Porziņģim šī bija trešā spēle karjerā, kurā viņš ticis pie vismaz 25 punktiem un vismaz 15 atlēkušajām bumbām.

Luka Dončičs nospēlēja 37 minūtes, kuru laikā guva 27 punktus (1p. 2/5, 2p. 8/12, 3p. 3/8), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles. Viņam arī viens bloks, četras kļūdas un trīs piezīmes. Slovēnis spēli noslēdza ar +/- koeficientu +18.

Interesanti, ka slovēnim, kurš ir viens no labākajiem triple-double vīriem līgā, nav izdevies tikt pie triple-double jau 11 spēles pēc kārtas. Šajā laikā viņam nav izdevies tikt arī pie double-double. Slovēnis šosezon izcēlies arī ar negatīvu sniegumu – viņš iekrājis jau 13 tehniskās piezīmes – tikai Dvaitam Hovardam tādu ir vairāk (14). NBA noteikumi nosaka, ja spēlētājs iekrāj 16 tehniskās piezīmes, viņam automātiski ir jāizlaiž viena spēle.

“Mavericks” pēc neveiksmes pret Hjūstonas “Rockets” spēja uzvarēt vienu no līgas labākajām komandām Milvoki “Bucks”, kurai gan palīdzēt nevarēja tās līderis un divkārtējais līgas vērtīgākais spēlētājs Jannis Adetokunbo. “Mavericks” tikusi pie 29. uzvaras un šobrīd ar bilanci 29:22 joprojām ieņem septīto vietu Rietumos. Nākamo spēli Porziņģis un “Mavericks” aizvadīs naktī uz naktī uz pirmdienu, tiekoties ar Sanantonio “Spurs”.

Spēle bija ļoti līdzīga – tās laika notika 11 vadības maiņas, savukārt 10 reizes rezultāts bija neizšķirts. Pirmo ceturtdaļu uzvarēja “Bucks” (31:29), lai arī lielu daļu no tās vadībā bija arī “Mavericks”. Arī pirmā puslaika turpinājumā laukumā bija vērojama bezkompromisu cīņa. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 56:55 par labu “Bucks”. Porziņģis šajā laikā bija guvis 13 punktus un izcīnījis astoņas atlēkušās bumbas.

Trešās ceturtdaļas sākumā “Mavericks” pārņēma vadību, panāca pat astoņu punktu pārsvaru, bet ātri vien Milvoki basketbolisti to atspēlēja un atkal izvirzījās vadībā. Izšķirošie notikumi norisinājās noslēdzošajā ceturtdaļā, kuru “Mavericks” aizvadīja lieliski. Nepilnas astoņas minūtes līdz spēles beigām Dalasa pārņēma vadību un to vairs neatdeva – Porziņģis nepilnu divu minūšu laikā guva astoņus punktus, un “Mavericks” tas palīdzēja izcīnīt uzvaru.

Zaudētāju rindās ar double-double izcēlās Bobijs Portis, kuram 20 punkti un 14 atlēkušās bumbas, bet Donte Divinčenzo guva 22 punktus. Abi līderi – Kriss Midltons un Drū Holidejs neaizvadīja to labāko spēli. Dalasas rindās jāizceļ arī Dorients Finijs Smits, kurš bija viena punkta attālumā no double-double – deviņi punkti un 10 atlēkušās bumbas.