Porziņģim zema precizitāte un deviņi punkti “Mavericks” zaudējumā

29.01.2020 08:54

LRTA

Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis otrdien guva deviņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, taču viņa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” komanda cieta zaudējumu.

Dalasas basketbolisti mājās ar rezultātu 104:133 (19:32, 36:28, 22:48, 27:25) atzina Fīniksas “Suns” pārākumu.

Porziņģa dalība šajā spēlē bija zem jautājuma zīmes, jo jau pirms sezonas tika pieļauts, ka, ņemot vērā pirms diviem gadiem gūto kreisās kājas ceļgala krustenisko saišu plīsumu, viņš varētu nepiedalīties vienā no diviem mačiem, kas ir divas dienas pēc kārtas.

Tomēr liepājnieks devās laukumā, nospēlējot 20 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no četriem divpunktu metieniem, ar tādu pašu precizitāti grozā raidīja vienu tālmetienu un iemeta visus četrus “sodiņus”.

Tāpat viņš izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva divas kļūdas un četras reizes pārkāpa noteikumus. “Mavericks” ar Porziņģi laukumā ielaida par 20 punktiem vairāk nekā iemeta.

Dalasas vienībā rezultatīvākais ar 21 punktu bija komandas līderis Luka Dončičs, kurš arī bija starp kandidātiem uz nespēlēšanu, jo guvis nelielu potītes savainojumu.

Debiju “Mavericks” rindās piedzīvoja centra spēlētājs Vilijs Kolijs-Steins, kurš nedaudz vairāk kā 12 minūtēs guva četrus punktus un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas.

“Suns” komandā ar 32 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Devins Bukers, bet 31 punkts un deviņas bumbas zem groziem bija Deandrē Eitonam. Lauvas tiesu jeb 20 punktus Bukers guva trešajā ceturtdaļā, kurā ielika pamatus “Suns” uzvarai.

Tāpat kā citās spēlēs, arī šajā komandas godināja svētdien traģiski mūžībā aizgājušo basketbolistu Kobi Braientu un viņa meitu Džiannu.

“Mavericks” ar 29 uzvarām 47 spēlēs Rietumu konferencē ieņem sesto vietu, bet “Suns” ar 20 panākumiem 47 dueļos ir 11.pozīcijā.

Dalasas basketbolisti nākamo spēli aizvadīs piektdien viesos pret Hjūstonas “Rockets”.