Porziņģis 25. dzimšanas dienā gūst 30 punktus, komandai atkal zaudējums

03.08.2020 09:16

Agrā pirmdienas, 3. augusta, rītā Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” saspringtā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā ar 115:117 piekāpās Fīniksas “Suns” komandai. Liepājnieks otro maču pēc kārtas izcēlās ar vismaz 30 punktiem, bet komanda par spīti zaudējumam nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs.

Tieši šonakt Dalasas “Mavericks” komanda pēc Sanantonio “Spurs” uzvaras pār Memfisas “Grizzlies” (108:106) nodrošināja vietu NBA izslēgšanas spēlēs pirmo reizi kopš 2015./16. gada sezonas. Komandas sastāvs pa šiem četriem gadiem ir ļoti krasi izmainījies, un kopš tās sezonas “Mavericks” rindās palikuši tikai divi spēlētāji – Hosē Huans Barea un Dvaits Pauels.”Tas ir svarīgi. Mēs noteikti esam priecīgi, ka izdevies nodrošināt vismaz septīto vietu konferencē, taču esam ieradušies šeit, lai kāptu augstāk,” pirms spēles teica 2011. gada NBA čempionvienības galvenais treneris Riks Kārlails.

Pēc sāpīgā zaudējuma papildlaikā iepriekšējā spēlē pret Hjūstonas “Rockets”, kad pretinieku aizsargu duelis Džeimss Hārdens un Rasels Vestbruks abi kopā iemeta 80 punktus, “Mavericks” komandas galvenais mērķis šajā mačā noteikti bija uzlabot aizsardzību, lai pret “Suns” līderu duo Devinu Bukeru un Deandrē Eitonu netiktu ielaisti 139 punkti pamatlaikā.

Spēle “Visa Athletic Center” arēnā iesākās ļoti rezultatīvi. Pirmos piecus punktus “Mavericks” komandā guva tieši Kristaps Porziņģis, kurš spēles sākumā demonstrēja teicamu individuālo sniegumu uzbrukumā, trāpot trīs no četriem izmestajiem metieniem. Pirmo ceturtdaļu viņš noslēdza ar 11 punktiem, bet “Mavericks” ar četrām pārtvertām bumbām bija izdevies iekrāt jau 12 punktu pārsvaru – 35:23. Otrās ceturtdaļas sākumā Fīniksai bija grūtības ar 2,24 m garā serbu centra spēlētāja Bobana Marjanoviča nosegšanu, taču pēc viņa nomaiņas spēle ritēja diezgan līdzīgi. Porziņģis iemeta vēl vienu trīspunktu metienu un puslaiku pabeidza ar 18 punktiem, bet “Mavericks” joprojām atradās komfortablā vadībā – 73:60. Dalasai veiksmīgi bija izdevies neitralizēt 2018. gada NBA drafta pirmo numuru Deandrē Eitonu, kurš pirmajās 24 minūtēs spēja gūt tikai 4 punktus (2/6 metienos no laukuma).

Otro puslaiku 2016. gada olimpiskā čempiona Montija Viljamsa trenētā Fīniksas “Suns” iesāka ar kaujiniecisku noskaņojumu pietuvoties pretiniekiem, turklāt tas viņiem arī izdevās bez abu līderu, Bukera un Eitona, atrašanās laukumā. “Mavericks” pēc pārtraukuma bija grūtības abos laukuma galos un Fīniksa trešajā ceturksnī apspēlēja pretiniekus ar 36:19, iemetot sešus tālmetienus. Porziņģis šajā ceturksnī bija faktiski vienīgais pozitīvais tēls “Mavericks” komandā, izceļoties ar vienu skaisti bloķētu metienu un deviņiem punktiem.

Ceturtajā ceturtdaļā pēc Dario Šariča tālmetiena Fīniksas “Suns” ieguva jau septiņu punktu pārsvaru (105:98). Ļoti svarīgs statitsikas rādītājs otrajā puslaikā bija Dalasas tālmetienu precizitāte līdz ceturtās ceturtdaļas vidum – 0 no 14. Pirmo trīspunktu metienu Dalasai guva Dorians Finijs-Smits nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām. Tomēr “Mavs” spēja atspēlēties un parūpēties par saspringtu mača galotni. Pēc tam, kad Finijam-Smitam piešķīra tehnisko piezīmi pret Eitonu, Finijs-Smits pārkāpa noteikumus arī tālmetiena laikā pret Bukeru, kurš realizēja visus trīs soda metienus, panākdams 115:109. Vēl brīdi vēlāk sesto piezīmi nopelnīja pats Bukers un spēli vairs turpināt nedrīkstēja. Dončičs guva sešus “Mavericks” punktus pēc kārtas ar caurgājieniem, bet Porziņģis izcēlās ar svarīgu bloku 22,3 sekundes līdz mača beigām. Pēdējā uzbrukumā tieši Porziņģa tālmetiens pāri Eitona rokām, lai nodrošinātu vadību, bija par īsu. Tiesneši pēc strīdīga auta piešķīra bumbu Dalasai un trīs sekundes līdz mača beigām deva vēl vienu iespēju, tomēr šoreiz trīspunktu metienu garām aizmeta Tims Hārdavejs juniors, kurš šajā mačā no tālmetienu līnijas nebija trāpījis nevienu no astoņiem izmestajiem metieniem. “Suns” guva otro uzvaru pēc kārtas ar 117:115.

Labākais uzvarētāju rindās ar 30 punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm bija Devins Bukers, savukārt 20 punktus, deviņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles pievienoja Rikijs Rubio. “Double-double” Fīniksas rindās guva arī pirmgadnieks Kamerons Džonsons (19+12). “Mavericks” rezultatīvākais ar 40 punktiem, 11 rezultatīvām piespēlēm un astoņām atlēkušajām bumbām bija Luka Dončičs. 16 punkti Seta Karija rēķinā.

Kristaps Porziņģis spēli sāka starta pieciniekā un laukumā pavadīja 36:34 minūtes, kuru laikā guva 30 punktus (8/11 soda metieni, 8/15 divpunktu metieni, 2/5 tālmetieni), astoņas atlēkušās bumbas (trīs uzbrukumā), vienu rezultatīvu piespēli, vienu pārtvertu bumbu, četrus bloķētus metienus, trīs personīgās piezīmes, kā arī +/- rādītāju -4. Ņemot vērā koronavīrusa pandēmijas dēļ atlikto sezonu, šī, visticamāk, bija vienīgā reize Porziņģa karjerā, kad viņš savā dzimšanas dienā aizvada NBA spēli.

Nākamo – jau trešo – spēli pēc regulārās sezonas atsākšanās “Mavericks” aizvadīs otrdienas, 4. augusta, vakarā pulksten 21:30 pēc Latvijas laika, kad pretim stāsies divus zaudējumus pēc kārtas piedzīvojusī Sakramento “Kings” (28-38).