Porziņģis iekrāj 24+9+4 graujošā uzvarā pār savu bijušo komandu “Mavericks”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) panākumu izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 135:103 pārspēja savu bijušo un Dāvja Bertāna tagadējo komandu Dalasas “Mavericks”. Porziņģis sekmēja “Wizards” uzvaru ar 24 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, bet Dāvis Bertāns pie punktiem netika.

02.04.2022 09:07

Kristaps Porziņģis 30 minūšu laikā guva 24 punktus (1p. 6/7, 2p. 6/14, 3p. 2/4), izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, atdeva četras rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja vienu metienu, saņēma divas piezīmes un iekrāja +/- rādītāju +12.

Dāvis Bertāns nospēlēja 10 minūtes, kuru laikā izpildīja vienu metienu, bet punktus neguva (3p. 0/1). Arī citos statistikas rādītājos latvietis atzīmēties nespēja.

“Wizards” komandā rezultatīvākais spēlētājs bija Kaldvels-Poups, kurš 34 minūšu laikā atzīmējās ar 35 punktiem. Viņš realizēja sešus no 11 tālmetieniem. Rui Hačimura panākumā pievienoja 21 punktu.

“Wizards” vadībā atradās visas spēles garumā. Jau pirmajā ceturtdaļā Vašingtona iekrāja +11, bet otrajā pārsvars bija pat +18. Vašingtona pārliecinoši turējās vadībā arī spēles turpinājumā, bet lielākais pārsvars tika iekrāts tieši noslēdzošajās 12 minūtes, kas tika uzvarētas ar 41:25.

Noslēdzošajā ceturtdaļā “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids saņēma otro tehnisko piezīmi un tika izraidīts no spēles. Tobrīd Dalasa bija iedzinējos ar 85:105.

Vašingtonas basketbolisti, lai arī zaudējuši iespējas iekļūt “play-in” turnīrā, pēdējo piecu spēļu laikā izcīnījuši piecus panākumus. Šosezon kopumā burvjiem 34 panākumi un 43 zaudējumi, kas šobrīd dod 12. vietu Austrumos.

Nākamo spēli “Wizards” aizvadīs 3. aprīlī, izbraukumā tiekoties ar vienu no labākajām konferences komandām Bostonas “Celtics”.

“Mavericks” zaudējuma dēļ pārtrūkusi trīs uzvarēto spēļu sērija. Pēdējo septiņu spēļu laikā šis bija vien otrais zaudējums.

Dalasa pēc zaudējuma noslīdējusi uz ceturto vietu Rietumos, tomēr tā turpina cīnīties ar Goldensteitas “Warriors” par trešo vietu Rietumos. 3. aprīlī Bertānam un “Mavericks” būs ļoti svarīga spēle pret Milvoki “Bucks”.