Sestdiena, 11. maijs Milda, Karmena, Manfreds

Porziņģis labo karjeras rekordu arī atlēkušajās bumbās, taču neglābj “Wizards” no zaudējuma

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) iespaidīgu spēli zem groziem nodemonstrējis Latvijas izlases un Vašingtonas “Wizards” basketbolists Kristaps Porziņģis. Latvietis izcīnīja 19 atlēkušās bumbas, kas ir jauns spēlētāja karjeras rekords. Komanda gan piekāpās Bruklinas “Nets” (107:113).

Kristaps Porziņģis un Kevins Durents. (Foto: USA Sports Today. Scanpix)
01.12.2022 09:07

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret “Nets” (107:113) nospēlēja 37 minūtes un 31 sekundi, kas ir trešais lielākais spēles laiks šosezon.

Sev atvēlētajā laikā Porziņģis guva 27 punktus (1p. 9/14, 2p. 6/11, 3p. 2/3), izcīnīja 19 atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja divus metienus, pieļāva divas kļūdas, saņēma divas piezīmes un nopelnīja +/- rādītāju mīnus trīs.

19 atlēkušās bumbas ir jauns Porziņģa karjeras rekords. Trīs reizes karjerā latvietis bija pratis sasniegt 18 atlēkušo bumbu robežu. Pēdējo reizi tas izdevās 2022. gada 6. aprīlī, kad, pārstāvot Dalasas “Mavericks”, Porziņģis tikās ar Atlantas “Hawks”.

Pirmajā puslaikā “Nets” iekrāja četru punktu pārsvaru (57:53). “Wizards” rindās vismaz 10 punktus bija guvuši trīs basketbolisti, to skaitā Porziņģis, kurš ar 15 punktiem bija labākais burvis. Pretējā laukuma galā Kevins Durents bija ticis pie 21 punkta.

Spēles pirmajā pusē “Wizards” 14 reizes stājās uz soda metiena līnijas, garām raidot piecus metienus. Arī metienu precizitāte no spēles nedaudz labāka bija Bruklinas basketbolistiem (50% pret 46.5%).

Līdzīga spēle bija vērojama arī turpinājumā. Trešajā ceturtdaļā “Wizards” prata izvirzīties arī vadībā, bet pirms noslēdzošajām 12 minūtēm “Nets” tāpat bija vadībā ar trīs punktu pārsvaru.

Pēdējā ceturtdaļā “Nets” basketbolisti prata iekrāt 11 punktu pārsvaru, kas bija lielākais šajā spēlē. Lai arī “Wizards” spēles izskaņā pietuvojās un atgrieza intrigu, Bruklina izturēja spiedienu, realizēja soda metienus un izcīnīja trešo panākumu pēc kārtas (113:107).

Bredlijs Bīls nospēlēja 39 minūtes un guva 25 punktus. “Wizards” līderim arī sešas rezultatīvas piespēles. Kails Kuzma turpina spēlēt lieliski. Viņam lielākais spēles laiks komandā un 25 gūtie punkti. Neviens cits Vašingtonas spēlētājs vismaz 10 punktus neguva.

“Nets” komandas rindās jāizceļ Kevins Durents, kurš guva 39 punktus un atdeva piecas piespēles. Ar 27 punktiem atzīmējās cita superzvaigzne Kairijs Ērvings, bet Roisam O’Nīlam 8+8+7.

“Fiziski jūtos labi, arī psiholoģiski esmu labā stāvoklī. Spēlēju savu spēli un esmu agresīvs laukumā, cenšoties izprast, kā arvien vairāk varu palīdzēt saviem komandas biedriem. Kas atteicas uz individuālo sniegumu – vēlos turpināt spēlēt šādā ritmā,” pēc mača sarunā ar žurnālistiem stāstīja Porziņģis.

“Wizards” šosezon aizvadījusi 22 spēles, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm. Ar bilanci 11-11 Porziņģa pārstāvētā komanda ieņem devīto vietu Austrumu konferencē.