Porziņģis regulāro sezonu noslēdz ar 18 punktiem un zaudējumu

Ar zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulāro turnīru noslēgusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas izbraukumā ar 121:136 atzina Minesotas “Timberwolves” pārākumu. Porziņģis spēli noslēdza ar 18 punktiem. “Mavericks” pirmajā izslēgšanas turnīra kārtā tiksies ar Losandželosas “Clippers”.

17.05.2021 09:07

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 26 minūtes, kuru laikā guva 18 punktus (1p. 2/2, 2p. 2/5, 3p 4/5), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva vienu piespēli un bloķēja vienu metienu. Latvietim arī divas personīgās piezīmes un +/- koeficients mīnus 14.

Porziņģis aizvadīja trešo spēli pēc savainojuma sadziedēšanas. Visās trīs aizvadītajās spēlēs latvietis guvis vismaz 18 punktus. Visās trijās aizvadītajās spēlēs Porziņģis izmeta piecus tālmetienus, bet šonakt precīzi bija četri – pēdējo reizi četrus tālmetienus vienā spēlē viņš bija realizējos 9.aprīļa spēlē pret Milvoki “Bucks”. Beidzot pārtrūkusi sešu spēļu sērija, kurā Porziņģis nespēja bloķēt nevienu pretinieku metienu.

Luka Dončičs uz parketa bija 21 minūti, gūstot 18 punktus (1p. 4/5, 2p. 4/6, 3p 2/7). Dončiča kontā arī sešas atlēkušās bumbas, sešas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, četras kļūdas un viena piezīme. Slovēnim +/- koeficients mača beigās bija mīnus 15.

“Mavericks” regulāro sezonu noslēdza ar 42 uzvarām un 30 zaudējumiem. Izslēgšanas turnīrā pirmajā kārtā Dalasa tiksies ar Losandželosas “Clippers”, kas regulāro turnīru noslēdza ceturtajā vietā.

Spēli pret Minesotas “Timberwolves” starta pieciniekā uzsāka gan Kristaps Porziņģis, gan Luka Dončičs. Pirmajās 12 minūtēs laukumā dominēja “Timberwolves”, tiekot pie 16 punktu pārsvara (22:38). Lai arī puslaika turpinājumā “Timberwolves” palielināt pārsvaru neizdevās, “Mavericks” samazināt deficītu nespēja (60:76).

Otrā puslaika sākumā “Timberwolves” palielināja pārsvaru, raidot “Mavericks” grozā vairākus tālmetienus. Turpinājumā “Mavericks” prata deficītu nedaudz samazināt, bet pirms noslēdzošās ceturtdaļas “Timberwolves” bija vadībā ar (113:95). Noslēdzošajā ceturtdaļā laukumā vairs nebija redzams ne Porziņģis, ne Dončičs. “Mavericks” piedzīvoja zaudējumu ar 121:135.

Uzvarētāju rindās vismaz 20 punktus guva visi trīs komandas līderi, bet rezultatīvākais ar 30 punktiem bija galvenais pretendents uz labākā pirmgadnieka balvu Entonijs Edvardss. Viņam arī četras piespēles un divi bloķētie metieni.

Kārls Entonijs Taunss spēli noslēdza ar 23+9+5, bet Diandželo Raselam 23 punkti un 10 rezultatīvas piespēles. “Mavericks” rindās 15 punktus guva trīs spēlētāji – Doriens Finijs Smits, Tims hārdavejs un Džeilens Bransons.

“Kā komanda pagājušajā gadā Orlando ieguvām izslēgšanas spēļu pieredzi, kas ir ļoti svarīgi. Būtiski bija sajust izslēgšanas spēļu mentalitāti. “Play-off” katra spēle ir no svara. Tas man atgādināja laiku, kad vēl spēlēju Eiropā. Mačus aizvadījām tikai vienreiz nedēļā, tāpēc katra spēle bija svarīga,” par pirmo pieredzi izslēgšanas spēlēs teica Porziņģis.

“Lai arī tur nebija skatītāju, domāju, ka ikviens no mums ir pateicīgs par šo pieredzi. Ar nepacietību gaidu šīs sezonas izslēgšanas spēles,” pēc zaudējuma pēdējā regulārā čempionāta spēlē teica Porziņģis. “Centīsimies parādīt savu labāko spēli.”