Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Pirmo spēli 2023./24. gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonā aizvadījis latvietis Kristaps Porziņģis. Viņš guva 30 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas Bostonas “Celtics” uzvarā pār Ņujorkas “Knicks” (108:104).

Kristaps Porziņģis. (Foto: AFP.Scanpix)
26.10.2023 09:02

Kristaps Porziņģis uzvarā pār savu pirmo darbu devēju Ņujorkas “Knicks” (108:104) nospēlēja nepilnas 38 minūtes.

Šajā laikā latvietis guva 30 punktus (1p. 9/10, 2p. 3/6, 3p. 5/9), kļūstot par otro rezultatīvāko spēlētāju “Celtics” komandā.

Latvietis sev atvēlētājā laikā izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, bloķēja četrus pretinieku metienus, pieļāva kļūdu, saņēma četras piezīmes un maču noslēdza ar labāko +/- rādītāju starp visiem Bostonas spēlētājiem (+13).

Porziņģa 30 gūtie punkti ir “Celtics” labākais rādītājs vēsturē starp tiem, kuri aizvadījuši debijas spēli komandas rindās.

Latvietis kļuvis par pirmo spēlētāju NBA vēsturē, kurš, debitējot jaunā komandā, realizējis vismaz piecus tālmetienus un bloķējis vismaz četrus metienus.

Jau pirmajā ceturtdaļā, kuru “Celtics” uzvarēja ar 30:18, Porziņģis guva 15 punktus. Latvietis savas pirmās NBA komandas grozā raidīja trīs tālmetienus. Vēl 10 punkti Džeisona Teituma kontā.

Pirmā puslaika turpinājumā “Knicks” sakārtoja savu spēli un atspēlēja septiņus punktus no deficīta. Pirmo puslaiku ķelti noslēdza ar piecu punktu pārsvaru (51:46). Porziņģim puslaikā 15 gūtie punkti.

Trešajā ceturtdaļā Bostona prata pārsvaru nedaudz palielināt, pateicoties Teituma un Derika Vaita kopā gūtajiem 16 punktiem, tomēr noslēdzošajās 12 minūtēs “Knicks” izdevā visu deficītu sadedzināt un pārņemt vadību.

“Knicks” strauji atspēlēja deviņu punktu deficītu. Kad nospēlētas bija tikai trīs minūtes pēdējā ceturtdaļā, “Knicks” pirmo reizi šajā spēlē izvirzījās vadībā (86:84). Svarīgs tālmetiens Džošam Hārtam.

Četras minūtes pirms spēles beigām “Knicks” bija vadībā pat ar 99:93. “Celtics” izdevās atspēlēties un izcīnīt panākumu ar 108:104.

Spēles pēdējā ceturtdaļā svarīgu lomu Bostonas rindās spēlēja Porziņģis. Latvietis guva 12 punktus (1p. 6/6, 2p. 0/1, 3p. 2/4). Deviņus punktus Porziņģis guva, kad atlikušas bija nepilnas trīs minūtes spēlē.

“Celtics” uzvarā rezultatīvākais bija Teitums. Komandas līderis guva 34 punktus (1p. 5/6, 2p. 10/14, 3p. 3/8), izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, atdeva četras piespēles un pārtvēra divas bumbas. Džeilenam Braunam 4/11 metienos un 11+6+5.

“Knicks” rindās 24 punktus guva Ārdžejs Barets un Imanuels Kviklijs. Džuliuss Rendls 34 minūtēs guva 14 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles.

“Celtics” sezonu iesākusi ar uzvaru. Nākamo spēli Porziņģis un ķelti aizvadīs 28. oktobrī pulksten 2.30. Savā laukumā tiks uzņemta aizvadītās sezonas play-off fināliste Maiami “Heat”.

“Tas bija lieliski,” pēc uzvaras teica Kristaps Porziņģis. “Nemelošu – tas bija lieliski. Spēlēšana Ņujorkā vienmēr ir īpaša – ne tikai kā mājiniekam, bet arī kā ciemiņam. Vienubrīd fani satrakojās, un tas pamudināja “Knicks” uz atspēlēšanos. Taču mēs saglabājām nosvērtību, mieru un spējām pielikt uzvarošu punktu. Tas bija labs mačs.”

Porziņģis laboja Bostonas “Celtics” rekordu – 30 punkti ir visu laiku rezultatīvākais sniegums debijas spēlē. Latvieša kontā arī astoņas atlēkušās bumbas un četri bloķēti metieni. Pusotru minūti līdz beigām Porziņģis realizēja tālmetienu, kas izjauca 101:101 neizšķirtu un ļāva Bostonai aizsteigties priekšā.

“Būtu labāk, ja būtu trāpījis arī nākamo,” par svarīgo metienu smaidīja Porziņģis. Pusminūti vēlāk, “Celtics” nākamajā uzbrukumā, viņš tika pie vēl vienas iespējas, taču bumba nelidoja mērķī.

“Protams, tas bija svarīgs metiens, taču šī bija kārtīga komandas uzvara. Visi deva pienesumu.

Peitons [Pričards] iegāja auksts un trāpīja svarīgus soda metienus. Džeisons Teitums bija spēcīgs visa mača garumā. Zinājām, ka būs smaga spēle, bet novedām līdz uzvarai.”

Deviņās spēlēs pret savu pirmo NBA komandu Porziņģis vidēji izcēlies ar 22,1 punktu, 8,9 atlēkušajām bumbām un 2,2 bloķētiem metieniem. Piecās viesošanās reizēs Ņujorkā viņa kontā ir trīs uzvaras.

“Negatīva reakcija var kalpot kā motivācija,”

par izsvilpšanu ar smaidu teica Porziņģis.

Viņš norādīja, ka nedusmojas par Ņujorkas fanu reakciju, jo dusmīgs nespēj parādīt labāko sniegumu. “Tas tāpat ir forši. Pats svarīgākais, ka mēs uzvarējām, bet “Knicks” vēlu visu to labāko.”

Atbildot uz jautājumu, kāpēc Ņujorkas fani spēlēs pret Porziņģi mēdz reaģēt saasināti, “Celtics” rekordists norādīja, ka līdzjutēji nebija apmierināti ar maiņu un tobrīd ap situāciju valdošo atmosfēru.

“Beigu beigās – ja neesi kopā ar Ņujorku, tad tu esi ienaidnieks,” secināja trīs sezonās Ņujorku iepazinušais Porziņģis.

Tāpat viņš pēc debijas pauda apmierinātību ar treneru uzstādījumiem aizsardzībā. “Tas, kā viņi mani izmanto pie sava groza, atmaksājās. Varu būt maksimāli efektīvs.”