Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Porziņģis sakrāj 23+12, cīnoties pret zvaigžņoto “Lakers”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) zaudējumu piedzīvojusi Dalasas “Mavericks”, kas pagarinājumā ar 104:107 piekāpās zvaigžņotajai Losandželosas “Lakers”. Kristaps Porziņģis iekrāja double-double. Uzvaras metienu realizēja Ostins Rīvss, kurš realizēja tālmetienu pagarinājuma beigās.

16.12.2021 09:31

Kristaps Porziņģis nospēlēja 39 minūtes. Šajā laikā viņam 23 punkti (1p. 6/6, 2p. 7/16, 3p. 1/7), 12 atlēkušās bumbas, trīs piespēles, divi bloķēti metieni, piecas kļūdas, trīs piezīmes un labākais +/- rādītājs starp pamata piecinieka spēlētājiem (+2).

Porziņģis pēdējo septiņu spēļu laikā četras reizes ticis pie double-double, bet šosezon kopumā latvietim astoņas spēles ar double-double.

Luka Dončičs savainojuma dēļ izlaida jau trešo “Mavericks” spēli pēc kārtas.

Iepriekšējās divas spēlēs, kuras Dalasa aizvadīja bez Lukas Dončiča, tika uzvarētas. Porziņģis šajos divos mačos iemeta 13 un 24 punktus, kamēr viņa sezonas vidējais rādītājs ir 19.5 punkti vidēji spēlē.

Pirmajā ceturtdaļā “Mavericks” iekrāja 10 punktu deficītu (23:33). Šo ceturtdaļu varētu nosaukt par Lebrona Džeimsa un Porziņģa divkauju – Džeimss atzīmējās ar 10 punktiem, bet latvietim astoņi punkti nepilnās deviņās minūtēs.

Pirmās ceturtdaļas slikto metienu precizitāti Dalasa uzlaboja otrajā, izmantojot “Lakers” nespēju realizēt metiens (5/22, 22,7%) un izvirzoties vadībā ar plus trīs (50:47). Dalasas rindās jāizceļ Porziņģis un Džeilens Bransons, kuri kopā guva 29 punktus.

Trešo ceturksni “Mavericks” iesāka slikti, bet tad sekoja 7:0 izrāviens, kas ļāva atspēlēties no mīnusiem – 73:73 pirms noslēdzošajām 12 minūtēm. Abām komandām ļoti zema metienu precizitāte (Dalasai 37,7%, Losandželosai 41,7%).

“Mavericks” iesāka noslēdzošo ceturtdaļu ar izrāvienu, iekrājot jau septiņu punktu pārsvaru, tomēr “Lakers” spēles nogriežņa turpinājumā atspēlējās un trīs minūtes pirms beigām atradās vadībā ar plus viens (90:89).

Sekoja divi rezultatīvi Porziņģa uzbrukumi, kas ļāva Dalasai pārņemt vadību (93:90). Pašās ceturtdaļas beigās laukumā sākās neliels haoss, Džeimss raidīja neprecīzu tālmetienu, atlēkusī bumbu nonāca pie Veina Elingtona, kurš nepilnas divas sekundes pirms ceturtdaļas noslēguma panāca 93:93 – lai noskaidrotu uzvarētāju, bija nepieciešams pagarinājums.

Pagarinājums izvērtās ļoti aizraujošs. Vadībā pabija kā viena, tā otra komanda. 45 sekundes pirms pagarinājuma noslēguma Tims Hārdavejs panāca 101:101, 23 sekundes pirms noslēguma tālmetienu realizēja Rasels Vestbruks (104:101), bet 15 sekundes pirms pagarinājuma noslēguma Maksi Klebers ar trejaci panāca neizšķirtu.

Punktu šim mačam pielika Ostins Rīvss. Viņš saņēma piespēli stūrī un no tālās distances raidīja bumbu “Mavericks” grozā – 107:104. Dalasai minūšu pārtraukumu nebija, un uzbrukuma laiks bija par īsu, lai kaut ko labotu.

Rezultatīvākais “Mavericks” spēlētājs bija Bransons, kuram 25 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles, bet 20 punktus pievienoja Tims Hārdavejs, kurš maču iesāka no rezervistu soliņa.

“Lakers” rindās vismaz 20 punktus guva visi līderi. Ar double-double atzīmējās gan Entonijs Deiviss (20+12), gan Rasels Vestbruks (23+10+9), savukārt Džeimss ar 24 punktiem bija rezultatīvākais.

“Mavericks” bilance šobrīd ir 14-14. Ar šādu bilanci Dalasa ieņem 8. vietu Rietumu konferencē, bet tai uz papēžiem min “Timberwolves” ar kuru Dalasa tiksies 20. decembrī.