Porziņģis savainojuma dēļ spēli noslēdz priekšlaicīgi, Dalasa zaudē un noslīd tabulā

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas atzina Minesotas “Timberwolves” pārākumu (105:111). Zaudējuma dēļ Dalasa noslīdējusi tabulā uz devīto vietu, palaižot priekšā tieši Minesotu. Porziņģis spēli pēdas sāpju dēļ noslēdza priekšlaicīgi, gūstot 13 punktus.

20.12.2021 09:29

Kristaps Porziņģis nospēlēja 23 minūtes, gūstot 13 punktus (1p. 9/9, 2p. 2/7, 3p. 0/2). Tāpat viņam trīs atlēkušās bumbas, piespēle, pārtverta bumba, bloķēts metiens un piezīme. Maču latvietis noslēdza ar +/- rādītāju +10.

Porziņģis otro reizi šī gada decembrī guvis mazāk par 15 punktiem. Šajā spēlē latvietis metienus no spēles realizēja ar 22,2% precizitāti, kas bija otrs sliktākais rādītājs šosezon. Sliktāk viņam veicās vien sezonas trešajā spēlē pret “Rockets” (20%).

Precīza informācija par latvieša savainojumu šobrīd nav. Viņš spēli pameta trešajā ceturtdaļā, kad rezultāts bija ļoti līdzīgs.

Komandas līderis Luka Dončičs potītes savainojuma dēļ izlaida ceturto spēli pēc kārtas.

Rezultatīvākais spēlētājs “Mavericks” rindās bija Tims Hārdavejs, kurš guva 28 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un tikpat reizes rezultatīvi asistēja. 23 punktus pievienoja Dorians Finijs-Smits, bet 18 punkti un 11 rezultatīvas piespēles Džeilenam Bransonam.

Pēdējo piecu spēļu laikā “Mavericks” zaudējusi trīs reizes. Zaudējums pret tabulā blakus esošo Minesotas “Timberwolves” nozīmē nokrišanu Rietumu konferences tabulā uz devīto vietu.

Vilku panākumu sekmēja Karls Entonijs Taunss, kuram šajā mačā 24 punkti un septiņas atlēkušās bumbas, kā arī Diandželo Rasels, kurš guva 22 punktus. Aizsardzību bruģēja Patriks Beverlijs – 10 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un divi bloķēti metieni.

Pirmo puslaiku, kurā vadība mainījās piecas reizes, ar sešu punktu pārsvaru noslēdza “Timberwolves”. Panākuma atslēga bija labāka precizitāte no tālas distances (8/17 pret 4/19).

Trešajā ceturtdaļā “Mavericks” visu deficītu izdevās atspēlēt, tādējādi izdevās pārņemt arī vadības grožus. Minesotas basketbolisti izmantoja to, ka noslēdzošajā periodā Dalasa spēlēja bez komandas līdera Porziņģa, tiekot pie panākuma – 111:105.