Porziņģis uguņo, iemet astoņus tālmetienus un uzstāda sezonas rekordu uzvarā

Kristapa Porziņģa Dalasas “Mavericks” šonakt Nacionālās basketbola asociācijas spēlē savā laukumā ar 143:130 pieveica Ņūorleānas “Pelicans”. Porziņģis kopā ar Luku Dončiču kopā sameta 82 punktus, Lukam uzstādot karjeras, bet Kristapam sezonas rekordu punktos – 36 punkti.

13.02.2021 09:24

Kristaps Porziņģis parādīja labāko sniegumu šosezon, 32:19 minūšu laikā gūstot 36 punktus. Spēka uzbrucējs trāpīja astoņus no 13 izpildītajiem tālmetieniem, savāca septiņas atlēkušās bumbas, atdeva rezultatīvu piespēli, bloķēja metienu, divas reizes kļūdijās un nopelnīja četras piezīmes.

Dalasa izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas, uzlabojot sezonas bilanci līdz 13-14. Pirmo reizi 25 gadu laikā Dalasas “Mavericks” rindās divi spēlētāji trijās ceturtdaļās guva katrs vismaz 30 punktus. Tāpat Porziņģis un Dončičs kļuva par otro komandas biedru pāri, kuri to iespējuši šosezon, kamēr šī bija trešā reize, kad abi guvuši vismaz 30 punktus mačā kopā. Kristaps ar Luku kļuva arī par pirmo ārzemju (ne amerikāņu) spēlētāju duo, kuri mačā katrs guvuši vismaz 35 punktus.

“Mavericks” trāpīja 25 no 45 izmestajiem tālmetieniem, uzstādot komandas labāko rezultātu vēsturē, un gandrīz trešo daļu no tiem grozā raidīja Porziņģis. Liepājnieks uzstādīja jaunu karjeras rekordu iemestajos tālmetienos, trāpot astoņus no 13 tālmetieniem. Kristaps pirmajā ceturtdaļā trāpīja četrus no deviņiem trejačiem, kas ir visvairāk izmesti tālmetieni no jebkura spēlētāja šosezon vienā ceturtdaļā.

Porzinģis aizvadīja lielisku pirmo puslaiku, trāpot sešus no 11 tālmetieniem. Kristaps pirmajās 24 minūtēs guva 23 punktus, kopā ar Luku Dončiču gūstot 40 no komandas 69 punktiem. Latviešu spēka uzbrucējs jau pirmajās spēles sešās minūtēs no tālās distances trāpīja četras reizes, bet puslaika pēdējā sekundē grozā raidīja sirēnlauzni metru no trīspunktu metiena līnijas.

“Pelicans” rindās lielisks spēles sākums padevās Zionam Viljamsonam. 20 gadus vecais uzbrucējs pirmajā puslaikā no spēles nekļūdijās, iemetot visus desmit metienus un sakrājot 25 punktus, turot Ņūorleānu tuvu – 65:69.

Trešajā spēles ceturtdaļā Dončičs ar Porziņģi turpināja uguņot, pēc Kristapa septītā tālmetiena “Mavericks” iegūstot lielāko pārsvaru mačā (94:82). Abi Dalasas līderi jau trešās ceturtdaļas vidū sasniedza 30 punktu atzīmi. Brīdi vēlāk, Porziņģis trāpīja arī no logo, uzstādot jaunu karjeras rekordu.

Ceturtajā ceturtdaļā “Pelicans” pārgāja uz zonas aizsardzību, taču starpība saglabājās 8-13 punktu robežās. Beigās “Pelicans” nolēma presingot, taču tas tikai ļāva Dončičam vēl vairāk uzspodrināt savu statistiku. Slovēnis spēli pabeidza ar 46 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm.

Arī Ņūorleānas rindās fiksēts karjeras rekords. Zaions Viljamsons atzīmējās ar 36 punktiem, pie tam aizmeta garām tikai vienu metienu – tālmetienu. 30 punkti Brendonam Ingramam.

Nākamo spēli Dalasas “Mavericks” aizvadīs naktī uz pirmdienu, savā laukumā uzņemot Portlendas “Trail Blazers” vienību.