Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Porziņģis “uguņo” pirmajā puslaikā, “Wizards” aizraujošā spēlē piekāpjas čempionei “Warriors”

Zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā turnīra spēlē piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā ar 118:127 piekāpās esošajai čempionei Goldensteitas “Warriors”. Porziņģis guva 32 punktus un aizvadīja otro rezultatīvāko spēli šosezon.

Kristaps Porziņģis un NBA čempions Stefens Karijs. (Foto: AP.Scanpix)
17.01.2023 09:31

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Goldensteitas “Warriors” (118:127) nospēlēja 37 minūtes, kuru laikā guva 32 punktus (1p. 11/12, 2p. 6/8, 3p. 3/7), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva trīs piespēles, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja divus metienus, pieļāva vienu kļūdu, saņēma trīs piezīmes un spēli noslēdza ar otro sliktāko +/- rādītāju komandā (-17).

Latvietis septīto reizi šosezon guvis vismaz 30 punktus. 32 gūtie punkti ir atkārtots otrais labākais rezultāts šosezon. Vairāk punktu latvietis iekrājis 2022. gada 28. novembra spēlē, kurā latvietis salādēja 41 punktu un laboja savu karjeras rekordu.

Pirmajā ceturtdaļā vienradzis bija teicams – 11 minūšu laikā latvietim 15 gūtie punkti (1p. 2/2, 2p. 5/6, 3p. 1/3). Pirmajās 12 minūtēs “Wizards” bija divu punktu deficīts (33:35).

Stefens Karijs bija vēl rezultatīvāks par latvieti. Viņam pirmajā ceturksnī 17 gūtie punkti. Viņš septiņas reizes stājās uz soda metienu līnijas, ne reizi nekļūdoties.

Otrajā ceturtdaļā Porziņģis savam gūto punktu rēķinam pievienoja vēl 10 punktus. Porziņģim bija svarīga loma otrās ceturtdaļas vidū, kad “Wizards” pārņēma vadību spēlē (62:56). Tas gan neturpinājās ilgi, jo Džordans Pūls nodemonstrēja savas snaipera īpašības, palīdzot “Warriors” atgūt vadību.

Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm “Warriors” atradās vadībā ar 69:64. Porziņģis pirmo puslaiku noslēdza ar 25 gūtajiem punktiem, kas ir otrais labākais latvieša rādītājs pirmajā puslaikā, pārstāvot Vašingtonas vienību.

Trešā ceturtdaļa sākās vienradža zīmē – latvietis realizēja tālmetienu, samazinot deficītu līdz mīnus divi, savukārt pēc Korija Kisperta un Daniela Geforda precīzajiem metieniem burvji pārņēma vadību – 74:71.

“Wizards” turpināja spēlēt pārliecinoši, prata iekrāt pat deviņu punktu pārsvaru (89:80), tomēr esošie NBA čempioni atspēlējās. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas rezultāts uz tablo bija neizšķirts – 93:93.

Noslēdzošās ceturtdaļas startā jeb pirmajās divās ar pusi minūtēs “Wizards” iekrāja astoņu punktu pārsvaru (106:98). Tas gan neturējās ilgi, jo piecas minūtes pirms ceturtdaļas beigām ar plus četri vadībā bija jau “Warriors” (110:106).

Spēles beigās “Warriors” pierādīja, ka ir labāka komanda, izcīnot uzvaru ar 127:118. Pēdējo sešu spēļu laikā “Wizards” piedzīvojusi piecus zaudējumus. Ar bilanci 18-26 komanda ieņem 12. vietu Austrumos.

Vismaz 10 punktus guva vēl četri “Wizards” basketbolisti. Monte Moriss ar 17 punktiem bija otrais rezultatīvākais komandā. Viņam arī 10 rezultatīvas piespēles. Kails Kuzma pievienoja 16+11+5 un sešas kļūdas.

Karijs maču noslēdza ar 41 punktu un septiņām bumbām zem groziem, Džordanam Pūlam 32 punkti un arī septiņas atlēkušās bumbas, bet Dreimons Grīns neraksturīgi sev guva 17 punktus (3p. 2/3), atdeva 10 rezultatīvas piespēles un pārtvēra trīs bumbas.

32 punktus guvušais Kristaps Porziņģis savu sniegumu novērtēja kā labu.

“Pat ja nedabūju bumbu, bet tas paver labākas iespējas komandas biedriem, esmu priecīgs. Arī tad jūtu, ka tieku izmantots uzbrukuma izspēlē.

Ja spēlējam labu basketbolu, vienmēr esmu par. Pirmais puslaiks bija sekmīgs, otrais – jau cits stāsts. Kopumā bija laba spēle… individuāli,” teica Porziņģis.

Pirmajā ceturtdaļā viņš guva 15 punktus, bet līdz puslaika beigām bija iemetis 25, tikai par četriem atpaliekot no karjeras rekorda atkārtošanas.

Porziņģis spēli noslēdza ar 32 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un trim rezultatīvām piespēlēm, bet “Wizards” cieta piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs un Austrumu konferencē meklējama 12. vietā ar bilanci 18-26.

“Nestresojam. Agrāk vai vēlāk, bet viss saliksies savās vietās. Atradīsim risinājumu. Šobrīd spēlējam bez sava labākā basketbolista. Spēlējam ar to, kas ir, un gandrīz jau esam nepieciešamajā līmenī. Jā, bilance neizskatās spīdoši, bet ticu, ka viss būs kārtībā,” pauda Porziņģis.

Sagaidāms, ka jau tuvākajās dienās atpakaļ ierindā būs Bredlijs Bīls. “Viņš ir spēlētājs, kuram pretinieki gatavojas īpaši. Viņš ir uzmanības centrā, un, godīgi sakot, tas padara manu dzīvi vieglāku,” norādīja Porziņģis. “Viņa ātrums un atlēta spējas pievērš tik daudz uzmanības.”